İsrail hapishanelerinde tutuklu 5 Filistinli açlık grevinde

Dünya 14 Nisan 2016 15:56
Videoyu Aç İsrail hapishanelerinde tutuklu 5 Filistinli açlık grevinde
A
a

İsrail'deki hapishanelerde tutulan 5 Filistinli, "idari tutukluluk" ve ziyaretçi yasağı gibi keyfi uygulamaları protesto etmek için açlık grevine devam ediyor.

İsrail'deki hapishanelerde tutulan 5 Filistinlinin, 'idari tutukluluk' ve ziyaretçi yasağı gibi keyfi uygulamaları protesto etmek için açlık grevine devam ettiği bildirildi.

Filistin Esirler Cemiyeti tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail hapishanelerinde tutulan beş Filistinliden üçü 'idari tutukluluk' uygulamasını protesto etmek için, biri ziyaretçi yasağına, biri de tecrit uygulamasına karşı açlık grevi yapıyor.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'İsrail hapishanelerinde 'idari tutukluluk' siyasetini protesto etmek için Sami Cenazira 3 Mart, Edib Mufarice ile Fuad Asi ise 3 Nisan'dan beri açlık grevine devam ediyor. İyad Fevagira annesi ve kardeşlerinin ziyareti engellendiğinden dolayı 10 Mart'tan beri, Şukri el-Havaca da İsrail'in Raymond Hapishanesi'nde tek kişilik hücrede tecrit cezasının sonlandırılması için 5 Nisan'dan bu yana açlık grevini sürdürüyor.'

Kaynak: AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat