İnsanlığın Gerçek Dostları 19 Aralık’Ta Belirleniyor

Sağlık 18 Aralık 2019 14:34
Videoyu Aç İnsanlığın Gerçek Dostları 19 Aralık’Ta Belirleniyor
A
a

Doç. Dr. Mustafa Aydın

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin her yıl düzenlediği ve bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen “İnsanlığın Gerçek Dostları Ödül Töreni” 19 Aralık 2019 Perşembe günü yapılacak.
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSDD) tarafından her yıl düzenlenen ’İnsanlığın Gerçek Dostları’ ödül töreninin bu yıl 20’ncisi gerçekleşiyor. 19 Aralık 2019 Perşembe akşamı saat 19.00’da Sefaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ödül töreninde, ‘sigarayla savaşta mücadele’ veren kişi ve kurumlara ödülleri verilecek. Tören öncesinde 17.30’da davetlilere bir de kokteyl verilecek.
Tütün kartellerinin hedefinde gençler var
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) tarafından bu yıl 20.’ncisi gerçekleştirilecek olan "İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri" töreni öncesinde bir açıklama yapan, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, “1999 yılında derneği kurduğumuz zaman uçaklarda, öğretmenler odasında ve daha birçok yerde sigara içiliyordu. Bugün geldiğimiz nokta da birçok kazanım elde ettik ancak ‘bu yeterli mi?’ bence hayır! Sigaranın sağlık sonuçları konusundaki yaygın bilgilere rağmen maalesef, tütün kullanımı, hala yaygın. Dünya genelinde 13 ila 15 yaş arası gençlerin yaklaşık yüzde 11’i sigara ve puro gibi tütün ürünlerini kullanıyor. Tütün kartellerinin hedefinde gençler var artık. 20 yıldır bu sigara illeti ile mücadele eden bir eğitimci olarak anne babalara sesleniyorum, yapılan araştırmalarda sigara alışkanlığı içindeki çocuklarımızın yüzde 77,5’i sigaraya arkadaşlarından dolayı başladığını kabul ediyor. Bu gerçeklik ışığında, ‘çocuklarınızla özellikle ergenlik döneminde iyi bir iletişimde’ olun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat