HÜKÜMLÜLERE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ VERİLDİ

Genel 22 Ağustos 2019 20:43
Videoyu Aç HÜKÜMLÜLERE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ VERİLDİ
A
a

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumunda mesleki eğitim alan ve sınavlara katılarak mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan hükümlülere belgeleri düzenlenen törenle verildi.

180’den fazla iş kolunda hükümlü ve tutukluların mesleki eğitim almasını sağlayan Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu eğitim çalışmalarına devam ediyor. İşyurtları Kurumunca verilen mesleki eğitim dallarında sınavlara katılarak belge almaya hak kazanan hükümlülere Sincan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünde düzenlenen törenle belgeleri teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan, kurumunun amaçlarına değinerek: “Son bir buçuk yılda yaklaşık 900 hükümlü ve tutuklunun kalfalık, 23 hükümlü ve tutuklunun ustalık, 2 hükümlünün ise usta öğreticilik belgesi almasıyla iftihar ettiğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca bu yıl içinde bin hükümlü ve tutuklunun mesleki yeterlilik sınavlarına girmesi için bir çalışma yürütüyoruz. Bu gün burada tüm Türkiye’de belge verdiğimiz hükümlüler adına Ankara’da bulunan hükümlülerimize belgelerini birlikte takdim edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan hükümlülere belgeleri teslim edildi.  

AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA VE KOMPOST ÜRETİM TESİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sertifika töreninin ardından Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kurulan geri dönüşüm tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Faaliyete geçen tesis ile yılda bin 825 ton ambalaj atığının işlenmesi, 10 ton kompost üretilmesi, üretilen kompost sayesinde kuruma ait tarım arazilerinin gübre maliyetlerinin düşürülmesi ve organik tarım uygulamalarına geçişin hızlandırılması planlanıyor.

Törene, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan, TOBB MEYBEM Genel Müdürü Ahmet Saygın Baban ile kurum yöneticileri, personeli ve hükümlüler katıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat