HAKAN KAYA DÜNYA 3.'SÜ OLDU

Kağıthane 16 Ağustos 2019 17:22
Videoyu Aç HAKAN KAYA DÜNYA 3.'SÜ OLDU
A
a

Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasının son gününe erkekler +57 kiloda Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Hakan Kaya Dünya 3.'sü olarak bronz madalya kazandı.

Özbekistan’ın Taşkent şehrinde gerçekleştirilen ve  60 ülkeden 549 sporcunun mücadele ettiği Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Şampiyonanın son gününde 5 Türk taekwondocu mücadele ederken kızlar +59 kiloda Zehra Begüm Kavukcuoğlu altın, erkekler 57 kiloda Hakan Kaya bronz madalya kazandı. 

Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Hakan Kaya, Kağıthane Belediyesi'ne bağlı spor okullarında alanında uzman eğitmenlerden ücretsiz taekwondo dersleri alarak şampiyonaya hazırlandı. 
Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin genç sporcuyu tebrik ederek; ''Hakan'ın başarılarından gururluyuz. Şehrimizin adını uluslararası bir platformda en iyi şekilde duyurdu. Hakan gibi genç kardeşlerimizin sayılarını artırma gayreti içindeyiz. Bilhassa gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp, iyi ve ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmanın bir yolu da, sporu ve sporcuyu desteklemekten geçiyor. Önümüzdeki süreçte spora ve sporcuya olan desteklerimiz artarak devam edecek.'' dedi.

Türkiye, şampiyonayı 1’i altın ve 3’ü bronz olmak üzere 4 madalyayla tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat