Eyüpsultanlılar geri dönüşüme katkı sağlıyor

Eyüpsultan 29 Kasım 2018 00:47
Videoyu Aç Eyüpsultanlılar geri dönüşüme katkı sağlıyor
A
a

Eyüpsultan Belediyesinin insan sağlığını ve doğayı korumaya yönelik projelerinden biri olan Bitkisel Atık Yağ Toplama Faaliyetleri devam ediyor.

Geri dönüşümde farkındalık oluşturmak için başlatılan kampanya ile Eyüpsultan ilçesinde kirliliği minimuma indirmek için lisanslı firmalar vasıtasıyla bitkisel atık yağlar konut ve iş yerlerinden toplanıyor.

FARKINDALIK VE HASSASİYET OLUŞUYOR

Evsel atıktan kaynaklanan su kirliliğinin %25 oranının kaynağını, kullanılmış bitkisel ve hayvansal yağlar oluştururken, lavaboya dökülen 1 litre bitkisel atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletmektedir.

Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geri kazanım-dönüşüm çalışmalarında da önemli başarılara imza atıyor.

Çevreni Koru Hediyeni Al” kampanyası kapsamında biriktirilen bitkisel atık yağlar geri dönüşüme kazandırılırken aynı zamanda “geri dönüşüm” konusunda farkındalık, bilinçlenme ve hassasiyet oluşuyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Atık yağların doğaya ve insan sağlığına verdiği zararın önüne geçmek için başlatılan kampanya, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

HER ÇARŞAMBA EVLERDEN TOPLANIYOR

“Çevreni Koru Hediyeni Al” kampanyası kapsamında biriktirilen bitkisel atık yağlar vatandaşların talebi doğrultusunda her Çarşamba günü evlerinden alınıyor.

Aylık ortalama 8 ton atık yağın toplandığı kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat