Eyüpsultan'da yaşlı ve engelliler kimsesiz değil

Eyüpsultan 27 Kasım 2018 18:40
Videoyu Aç Eyüpsultan'da yaşlı ve engelliler kimsesiz değil
A
a

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birimimiz sosyal belediyecilik faaliyetlerine devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi yaşlılarımız ve sağlık kurulundan engelli raporu olan engellilerimiz, Eyüpsultan Belediyesinin sunduğu tüm sosyal belediyecilik hizmetlerinden faydalanıyor.

EYÜPSULTAN’DA SAĞLIKSIZ KİMSE KALMAYACAK

Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birimi, ilçemizde ikamet eden ve engelli sağlık kurul raporu bulunan engellilerimizi kayıt altına alıyor.

Muhtaç durumda olduğu tespit edilen engelli ve yaşlılarımızın talepleri üzerine medikal malzeme ihtiyaçları karşılanıyor.

Bu anlamda, son 5 yılda Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Birimi tarafından 262 adet tekerlekli sandalye, 18 adet akülü sandalye, 21 adet tuvalet sandalyesi dağıtımı yapıldı. Ayrıca, 3 bin 861 adet koltuk değneği ve Wolker, 33 adet hasta yatağı ve 40 bin 710 adet hasta bezi dağıtımı gerçekleştirildi.

Ayrıca, engellilere yönelik 47 kültürel gezi düzenlendi, yüzlerce seminer verildi.

ENGELLİLER YASAL HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLİYOR

Birimimiz ayrıca, engellilere ve ailelerine sahip oldukları yasal haklar konusunda bilgilendirme ve yönlendirme hizmetleri veriyor.

Bunların yanında, engellilere ve ailelerine yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminer, müze ziyaretleri, gezi ve piknik faaliyetleri de gerçekleştiriliyor.

Özel gece ve kutlama programları düzenlenerek engelliler ve ailelerinin sosyal hayata katılmaları sağlanıyor.

65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için düzenlenen müze, camii ve türbe ziyaretleri ile sosyal hayata katılmaları sağlanıyor.

İlçemizde yaşayan 40 yaş ve üstü bayanlara kanserde erken teşhis için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayrampaşa Kadın ve Aile Sağlığı Merkezinde mamografi çekimleri de yaptırılıyor.

HİZMET VE YARDIMLAR İÇİN NASIL TALEPTE BULUNULUR?

Vatandaşlarımızın, Engelli Sağlık Kurul Rapor fotokopisi ve engellinin kimlik fotokopisi ile birlikte birimimize bizzat gelerek kayıt olmaları ve talepleri ile ilgili form doldurmaları gerekiyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat