Esenler’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler

Sultangazi 30 Temmuz 2019 09:19
Videoyu Aç Esenler’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler
A
a

Esenler kiralık ev fiyatları ve ilanları!

Esenler, İstanbul’un bir ilçesi olup Avrupa yakasında yer almaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 444 bin 568 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Esenler’de; Turgut Reis, Fatih, Oruçreis, Nine Hatun, Kazım Karabekir, Havaalanı, Fevzi Çakmak, Tuna, Menderes, Birlik, Kemer, Davutpaşa, Namık Kemal, Mimar Sinan, Yavuz Selim ve Çifte Havuzlar olmak üzere toplam 18 mahalle yer almaktadır. Nüfusu günden güne artan ilçede satılık ve kiralık daireler büyük bir öneme sahiptir. Herkesin bütçesine uygun satılık ve kiralık daireleri bulabildiği Esenler, gayrimenkul alanında da pek çok projenin gerçekleştiği bir ilçe haline gelmiştir. Peki, Esenler kiralık daire fiyatları ne kadar? Esenler’in en kalabalık mahallesinde kiralık evler ne kadardan başlıyor? Esenler’de en uygun kiralık evlerin bulunduğu mahalle hangisidir? İşte Esenler emlak piyasası hakkında merak edilenler hakkındaki cevaplar…

Esenler’de kiralık daire fiyatları 950 TL’den başlıyor!
Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Esenler’de kiralık daire fiyatları 950 TL’den başlıyor. Esenler’de kiralık daire fiyatları minimum 950 TL iken, ortalama yüz metrekare kiralık evlerin maksimum fiyatının da 1.583 TL olduğu bilinmektedir. Esenler ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 40 TL olurken, kiraya verilen bir konutun  geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır. Esenler ilçesinde yüz metrekare büyüklüğe sahip kiralık evlerin ortalama fiyatları da 1.266 TL olarak hesaplanmaktadır.
Esenler’in en kalabalık mahallesinde kiralık evler ne kadardan başlıyor?
Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 44 bin 234 nüfus yoğunluğuyla Fatih mahallesi Esenler’in en kalabalık mahalleleri arasında yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre bölgedeki ortalama yüz metrekare kiralık daireler 905 TL’den başlıyor. Minimum fiyatı 905 TL olan kiralık dairelerin, maksimum fiyatlarının da 1.509 TL olduğu görülmektedir. Fatih mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 992 TL olurken, kiraya verilen bir dairenin geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanmaktadır. Bölgede kiraya verilen yaklaşık 100 metrekare evlerin ortalama fiyatlarının da 1.207 TL olduğu bilinmektedir.
Esenler’de en uygun kiralık evlerin bulunduğu mahalle ‘Kazım Karabekir’ oldu.
Kazım Karabekir, 35 bin 337 nüfus yoğunluğuyla Esenler’in en kalabalık 5. mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Kazım Karabekir mahallesinde ortalama yüz metrekare kiralık ev fiyatları 867 TL’den başlıyor. Minimum kiralık ev fiyatları 867 TL iken, fiyatların maksimum 1.445 TL olduğu görülmektedir.Kazım Karabekir mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 202 TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi 23 yıl olarak hesaplanmaktadır. Mahalledeki ortalama kiralık ev fiyatlarının da 1.156 TL olduğu bilinmektedir.
 
Esenler Nine Hatun’da kiralık daireler ne kadar?
Nine Hatun, Esenler’in en kalabalık mahalleleri arasında yer alır. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Nine Hatun’da ortalama yüz metrekare kiralık ev fiyatları 926 TL’den başlıyor. Nine Hatun mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 246 TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanmaktadır. Nine Hatun mahallesinde kiralık evler minimum 926 TL iken, maksimum fiyatların da 1.543 TL olduğu bilinmektedir. Bölgedeki ortalama kiralık ev fiyatları da 1.234 TL olarak hesaplanmaktadır.
Esenler kiralık daire ilanlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Esenler kiralık ev seçenekleri için tıklayın!
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat