Ertan Öztürk’ün “Meclis Üyeliği” Düşürülsün

Sultangazi 9 Ekim 2018 11:33
Videoyu Aç Ertan Öztürk’ün “Meclis Üyeliği” Düşürülsün
A
a

5393 Sayılı Belediye Kanununun 29. maddesinde " Özürsüz veya izinsiz olarak arka arkaya üç birleşim günü veya bir yıl içinde yapılan toplantıların yarısına katılmayan üyenin üyeliğinin düşmesine, savunması alındıktan sonra üye tam sayısının salt çoğunluğuyla karar verilir. " denilmektedir.

Kanun Açık ve Net
Kanuna göre Belediye meclis üyesi Ertan Öztürk’ün meclis üyeliğinin düşmesi gerekiyor.24 Haziran seçimlerinden sonra sırra kadem basan Ertan Öztürk’ün ailesi ile birlikte yurtdışına yerleştiği söyleniyor. Cep telefonları kapalı olan Öztürk’e sosyal medya hesaplarından dahi iletişim kurulamıyor.

Sultangazi Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Ertan Öztürk’ün toplantıya katılmadı. Meclis üyeliği düşürülmediği için halen belediye meclis üyesi olan Ertan Öztürk, katılmadığı meclis toplantılarında mazeretli sayılıyor.Ertan Öztürk Belediye Meclis oturumlarına katılmıyarak temsiliyet hakkı ortadan kalmıştır.
Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Ertan Öztürk’ün meclis üyeliğinin düşürülmesi için nasıl bir süreç başlatılacağı merak ediliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat