Emekli Bahri Amca Sokak Hayvanlarına Gözü Gibi Bakıyor

Sağlık 12 Kasım 2020 09:50
Videoyu Aç Emekli Bahri Amca Sokak Hayvanlarına Gözü Gibi Bakıyor
A
a

İstanbul'da Emekli Olduktan Sonra Kendini Sokak Hayvanlarına Adayan Bahri Ozan, Kasaplardan Aldığı Etlerle Haftanın Altı Günü Sevimli Dostlarını Besliyor.

İstanbul’da emekli olduktan sonra kendini sokak hayvanlarına adayan Bahri Ozan, kasaplardan aldığı etlerle haftanın altı günü sevimli dostlarını besliyor. Hayvanları beslediği için eleştirildiğini söyleyen Ozan, “Bazıları da Allah razı olsun demesi gerekirken eleştiriyor. Hatta şiddete varan olaylar oldu. Su verdiğim için yaşlı bir adam geldi üstüme yürüdü” dedi.
Dekorasyon firmasından emekli olduktan sonra sokak hayvanlarına bakmaya başlayan Bahri Ozan, 10 yıldır sevimli dostlarını aralıksız besliyor. Haftanın 6 günü kasaplardan aldığı etlerle sokak hayvanlarını besleyen Ozan’a kasaplar da etleri ücretsiz olarak veriyor. Zamanını kahvede harcamak yerine sokak hayvanlarıyla geçiren Ozan, artık beslediği tüm hayvanların korna sesini tanıyarak arabanın yanına koştuğunu ifade etti. Ancak hayvanları beslediği için bazı kişiler tarafından eleştirildiğini belirten Ozan, şiddete varan olaylar yaşadığını söyledi.

“Ben onları beslediğim zaman ruhum da doymuş oluyor”
Hayvanları beslediği için bazı kişiler tarafından eleştirildiğini anlatan Bahri Ozan, “Emekliliğimi böyle yapıyorum. Kahve köşelerinde vakit harcamak yerine burada can dostlarımı besliyorum. Haftanın en az 6 günü buralara gelip bu hayvanlara et veriyorum. Pazar günleri gelemiyorum. Çünkü kasaplarda et olmuyor. Eskiden para verip alıyordum. Şimdi ise ücret almıyorlar. Bu sevapta bizim de katkımız olsun diyorlar. Hepsi arabanın motor sesini ve korna sesini çok uzaktan tanıyor. Ben onları beslediğim zaman ruhum da doymuş oluyor. Bazıları da Allah razı olsun demesi gerekirken eleştiriyor. Hatta şiddete varan olaylar oldu. Su verdiğim için yaşlı bir adam geldi üstüme yürüdü” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat