doktorlara uygulanan şiddet olayları artmaya başladı.

Sultangazi 4 Temmuz 2019 18:41
Videoyu Aç doktorlara uygulanan şiddet olayları artmaya başladı.
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştiği Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorlara uygulanan şiddet olayları artmaya başladı.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli cildiye doktorun, hasta yakınları tarafından darp edildiği bildirildi.
Eskiden insanımız doktora saygıda kusur etmezdi. Ne yazık ki doktorlara olan saygı azaldı. Doktora saldırmanın bahanesi olamaz. Hekimin tek amacı hastasını tedavi etmek. Hastanın amacı da tedavi olmaktır. Böylesi şiddet haberleriyle Sultangazi’nin imajı zedelenmektedir.
Sağlık çalışanları çok zor koşullarda hizmet sunmaktadır. Hastaların en zor ve mahrem durumlarına şahitlik eden doktorların, gerekse hasta ve yakınlarının birbirlerine hoşgörü davranmaları gerekmektedir.

Hasta ve Hasta Yakınlarını
Sağlık alanında tedaviden memnuniyetsizlik, fazla bekleme, yanlış teşhis ve tedavi, teşhiş ve tedavide gecikme, sağlık hizmetine ulaşamama, ihmal edildiği düşüncesi, kötü muamele, insan onur ve haysiyetine aykırı davranış vb durumlar hastalar tarafından ifade edilmektedir. Tüm bu ve benzeri nedenler hasta hakları açısından ihlal sayılacak nitelikte olsa bile şiddet uygulamak hasta ve hasta yakınlarını haksız duruma düşürmektedir. Bu nedenle haklarınızı şiddet yoluyla değil yasal yollarla aramanız gerekmektedir.

Sağlık Çalışanları
Doktorlar, sizler için bir hastanın ölümü, komaya girmesi, ağır yaralı olması vs. çok olağan bir durum; her gün bu tarz vakalarla karşılaşıyorsunuz. Hasta ve yakınları için hastanede acı bir haber almak, belki de hayatlarında ilk kez karşılaştıkları bir durum. Şok oluyorlar, sinir krizleri geçiriyorlar. siz doktorların da elitist tavırlarınızı törpülemelisiniz, hasta ve yakınlarına empati kurmada uzman olmalısınız.

Öküzlüğün anlamı yok
Karşılıklı hoşgörü ve anlayış ile bu sorunların bir daha yaşanmaması için hep birlikte çaba gösterelim. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sultangazi için büyük bir nimettir. Hastanemize sahip çıkalım. Doktorlara şiddet uygulayacak kadar öküz olmayalım.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat