Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Camisinde Bayram Namazı Coşkusu Yaşandı

Genel 31 Temmuz 2020 09:04
Videoyu Aç Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Camisinde Bayram Namazı Coşkusu Yaşandı
A
a

Kurban Bayramı Namazı İçin Binlerce Vatandaş, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Camisi Olan Çamlıca Camii'ne Akın Etti. Korona Virüs Salgınının Gölgesinde Binlerce Kişi Namaz Kıldı.

Kurban Bayramı namazı için binlerce vatandaş, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olan Çamlıca Camii’ne akın etti.
Korona virüs salgınının gölgesinde binlerce kişi namaz kıldı
Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de binlerce vatandaşın ölümüne neden olan korona virüs salgını Kurban Bayramı namazında da unutulmadı. Bayram namazı için günün ilk ışıklarıyla birlikte Çamlıca Camii’ne akın eden vatandaşlar, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını gözeterek ibadetlerini gerçekleştirdi. Ayrıca cami girişinde vatandaşların vücut ateşlerini ölçen kamera da yerleştirildi. Yüksek ateşi ölçülen vatandaşlar camiye alınmazken en yakın sağlık kuruluşuna gönderildi, Üsküdar Belediyesi de cami giriş ve çıkışlarına el dezenfektanı yerleştirdi.
Cami içerisindeki kapasite doldu cemaat dışarıya taştı
Korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi göz önünde bulundurarak ibadetlerini gerçekleştiren vatandaşları güvenlik görevlileri sık sık uyardı. Sosyal mesafenin ihlal edildiği anlarda müdahale eden güvenlik görevlileri vatandaşları daha önceden belirlenen noktalara yönlendirerek bayram namazının korona virüs salgını tedbirlerinin gözardı edilmeden kılınmasını sağladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat