CHP Sultangazi Kongre Sürecine Şimdiden Şaibe Bulaşmış

Sultangazi 1 Kasım 2019 16:01
Videoyu Aç CHP Sultangazi Kongre Sürecine  Şimdiden Şaibe Bulaşmış
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kongre takvimi açıklandı. Belirlenen takvime göre ilçe kongreleri Aralık ayı ile Ocak ayında yapılacak.

Açıklanan takvime göre, 8 Kasım mahalle delege seçim başlangıcı olarak belirlendi. İlçe kongreleri ise 14 Aralık 2019- 27 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Hangi ilçede, ne zaman sandık kurulacağı henüz belirlenmezken, 2020 yılının 2 Ocak- 3 Mart tarihleri arasında ise il kongreleri süreci işleyecek. CHP’de kongre sürecinin tamamlanmasının ardından ise büyük kurultay 2020 yılının Nisan ayının ikinci haftasında gerçekleşecek.

Sultangazi İlçe Başkanlığında ise adaylar kendilerini açıklamaya başladı. İlk adaylığını açıklayan isim ise Bezat Ünal oldu. Mevcut ilçe Başkanı Murat Poyraz doğal aday olduğunu düşünürsek, Bezat Ünal ile şu anda iki aday var. İlerleyen günlerde başka isimlerin de adaylık açıklaması yapmaları bekleniyor.
CHP’de kongre süreçleri her zaman sancılı geçmiştir. Her kongre sürecinde klişe birlik, beraberlik mesajları verilse de bu söylemler lafta kalıyor.  Verilen bu birlik ve beraberlik mesajlarının neden lafta kaldığını neden eyleme dönüşmediğini kongre süreçlerinden önce yaşanalar olduğu gerçeğini hatırlayalım.

Sultangazi İlçe Başkanlığı ve yönetiminde ki bazı isimlerin, mahalle delege seçimleri önce çirkin bir tutum sergiledi iddia ediliyor.
Bazı yöneticiler delegelere İBB’de iş bulma vaadi ile yaklaştıkları söyleniyor. Bu iddia doğru ise CHP’de kongre sürecine şimdiden şaibe bulaşmış durumda.
İş bulma vaadi ile kandırılan delegeler kongre sürecini büyük oranda değiştirecektir.

İBB’de iş bulabilirler mi?
Hiçbir CHP’li İlçe yöneticisi kimseye İBB’de iş imkânı sağlayamaz. Ekrem İmamoğlu bu konuda çok net bir tavır sergiliyor. İmamoğlu iş başvurularının İBB’nin internet sitesi üzerinden kabul edildiğini açık açık söylüyor. İBB’de iş hayaliniz suya düşmesin.
 
1000
icon
Hilmi 1 Kasım 2019 22:13

Hayır size ne ne bulaşırsa bulaşsın sizin gibi yalamıyorlar bari

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat