Çavuşoğlu Geçici Sivil Yönetim düzenlemelerini içeren Anayasal Bildiri’nin imza töreni için Sudan’ı ziyaret ediyor.

Genel 17 Ağustos 2019 13:35
Videoyu Aç Çavuşoğlu Geçici Sivil Yönetim düzenlemelerini içeren Anayasal Bildiri’nin imza töreni için Sudan’ı ziyaret ediyor.
A
a

Mevlüt Çavuşoğlu kardeş Sudan halkına Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Aziz milletimizin selam ve sevgilerini getirdiklerini ifade etti.

Mevlüt Çavuşoğlu Sudan Dışişleri Bakan Vekili Ömer Dahab Mohamed’le bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Dışişleri Bakan Vekili Ömer Dahab Mohamed’i Sudan'daki siyasi uzlaşıdan dolayı tebrik etti. Mevlüt Çavuşoğlu yeni kurulacak hükümetle işbirliği projelerimizi daha da ilerletmeye hazır olduğumuzu ifade etti. dost ve kardeş Sudan’la dayanışmamızın her zaman devam edeceğini vurguladı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Abdel-Fatah Al-Burhan’la da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Sudan’daki tüm tarafları Geçici Sivil Yönetimin kurulma sürecindeki sağduyularından dolayı tebrik etti. Sudan’ın istikrar ve güvenliği için Sudan Hükümetine ve Sudanlı kardeşlerimize desteğimizin devam edeceğini ifade etti.Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sudan’da yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat