Böyle Adaylık Açıklaması Görülmedi

Sultangazi 14 Ekim 2018 22:22
Videoyu Aç Böyle Adaylık Açıklaması Görülmedi
A
a

AKYAD Başkanı Ahmet Süt, Belediye Başkan adaylığını nihayet açıkladı.

Ahmet Süt, “tüm varlığımla, inancımla, yüreğimle ve bedenimle bu taşın altına giriyorum” diyerek adaylığını açıkladı. Süt, hangi partiden aday adayı olduğunu söylemedi. Kafalar da soru işareti bırakan Ahmet Süt, Ak Partili kimliği ile tanınıyor.
Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığı için yaklaşık bir yıldır istişare amaçlı ziyaretler ve toplantılar yapan Ahmet Süt, AKYAD tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde “Adıyamanlı Eller ve Gönüller Buluşuyor” programında aday adaylığını açıkladı. Hangi partiden aday adayı olduğunu gizli tutan Ahmet Süt’ün Ak Partili kurmaylarla yaptığı görüşmelerden istediği cevabı alamadığı görünüyor.

Verdiği kararlardan geri dönmemesiyle tanınan Ahmet Süt’ün Belediye Başkanlığı adaylığı için geri adım atmayacağı, Ak Parti olmazsa Saadet Partisinden ya da bağımsız aday olacağı gözüküyor.
Bunun sinyalini de yaptığı konuşmasında üstü kapalı dile getiren Ahmet Süt, “bizi dizany etmeye çalışanlara malzeme ve fırsat vermeyelim. Çok güçlü bir partinin, çok vasat ya da çok kötü bir adayı olabilir. Âmâ Mecliste olmayan bir partinin çok iyi kaliteli bir adayı da olabilir. Bizler partileri değil adayları ön görürüz. Yerel yönetimlerde adayları seçiyoruz” dedi.
 
 
Belediye Başkan aday adayı Ahmet Süt’ün ezber bozan konuşması.   

Ahmet Süt, “sayın başkan bir yıldır deyim yerindeyse “Deli Dumrul” gibi geziyorsun, koşuyorsun bu gücü bu enerjiyi nerden alıyorsun diye soruyorlardı. Biz diyoruz ki, bizim gücümüz sıkı sıkıya bağlı olduğumuz köklerdedir dostlar diyen Ahmet Süt konuşmasına söyle devam etti.
Süt; “Bizim gücümüz kökleri derinlerde olan ulu çınarın, enerjisini bu günlere taşıyabilme kabiliyetimizdedir. Bizim köklerimizde birlik var, beraberlik var, inanç var. Bizim kültür mirasımızda sevgi, saygı, merhamet, huzur, tevazu ve istişare ruhu vardır. Bizler bu değerlerimize sahip olmakla bu gücümüzü oluşturuyoruz.
Biz Adıyamanlılar olarak güçlüyüz. Biz burada olan Sultangazili dostlarımızla güçlüyüz.

Bu gücümüzün farkında olmak zorundayız. Bize rağmen, bizi dizany etmeye çalışanlara malzeme ve fırsat vermeyelim.
Büyük bir sorumluluğun, büyük bir yükün altına giriyoruz. Bu görev ekibim tarafından bana verildiyse, başım gözüm üstüne. Şeref duydum, onur duydum. Beni sizlere, sizleri de benden dolayı dostlarınıza mahcup etmesin inşallah.

Yerel yönetimlerde partiler değil, şahıslar oylanıyor olmalı. Çok güçlü bir partinin, çok vasat ya da çok kötü bir adayı olabilir. Âmâ Mecliste olmayan bir partinin çok iyi kaliteli bir adayı da olabilir. Bizler partileri değil adayları ön görürüz. Yerel yönetimlerde adayları seçiyoruz.
Değerli hemşerilerim tarafından bu görev bana verilmiştir.
Sultangazi’yi daha yaşanabilir bir hale getirmek için, bu yükün altına, bu taşın altına elinizi koyuyormusunuz?
Bende tüm varlığımla, inancımla, yüreğimle ve bedenimle bu taşın altına giriyorum. Rabbim mahcup etmesin” dedi.


 
1000
icon
Nurettin çınar 16 Ekim 2018 23:07

Seninleyiz başkan Hangi parti olursa olsun sultangazi de değişim şart

0 1 Cevap Yaz
turan 15 Ekim 2018 21:58

Maşallah abim allah yolunu açık etsin inşallah

0 2 Cevap Yaz
Serdar bıyık MHP SULTANGAZİ bölge başkanı 15 Ekim 2018 10:12

Hayırlı uğurlu olsun allah yolunu açık etsin ahmet başkan duruşuyla bilgisiyle en güzel yerde olacağına inancım sonsuz inşallah vatana millete hayırlı olur

0 2 Cevap Yaz
Serdar bıyık MHP SULTANGAZİ bölge başkanı 15 Ekim 2018 10:12

Hayırlı uğurlu olsun allah yolunu açık etsin ahmet başkan duruşuyla bilgisiyle en güzel yerde olacağına inancım sonsuz inşallah vatana millete hayırlı olur

0 2 Cevap Yaz
Bahri akdoğan 15 Ekim 2018 00:11

Bende bir ak-parti üyesi olarak ahmet süt kardeşine sununa kadar destek veriyoruz ve ak-parti yönetimine sesleniyorum kesinlikle sultangazi belediye başkanlığı aday adaylığı ahmet süt kardesimize vermesi gerekiyor ve sultangazi halki bunu istiyor ak-parti halkın ve tabanın sesini duymalı ve gürmelidir.

0 3 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat