Bizimle yol yürümek isteyenlerin bize ayak uydurması lazım

Sultangazi 28 Mart 2019 14:07
Videoyu Aç Bizimle yol yürümek isteyenlerin bize ayak uydurması lazım
A
a

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, çevre koruma ve kontrol müdürlüğünü çalışanlarıyla bir araya geldi.

Sultangazi Belediyesi Nikâh salonunda gerçekleşen toplantıya, çevre koruma ve kontrol müdürlüğünü çalışanları tam kadro katıldı.
Av. Abdurrahman Dursun, Belediye çalışanlarına yapmış olduğu açıklamalarda çok net ifadeler kullandı. Dursun; “Herhangi bir arkadaşımızı bir bankamatik memuru gibi sadece maaş alıp, o maaşın karşılığını hiçbir şekilde vermeden Başka yerde çalıştığını hiçbir zaman bizim zamanımızda asla görmeyeceksiniz ”dedi.


 Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, konuşmasına şöyle devam etti.
Av. Abdurrahman Dursun ;”Sultangazi için gayret eden gece gündüz demeden çalışan, emek sarf eden kıymetli emektar kardeşlerim hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kutlu emaneti bize vermesiyle bir yolculuğa çıktık. Buna bir kutlu emanet olarak bakıyoruz. Çünkü buralar bize emanet edilmiş yerler. Hiçbirimize baki kalacak yerler değil. Sizler çalışanlar olarak çok daha fazla emek veriyorsunuz. Çok daha fazla gayret ediyorsunuz. Bizler seçilmişler olarak, İnşallah seçilmişler olacaklar olarak belirli bir zaman diliminde hizmet etmek için buradayız. Tek başımıza bir şeyler yapmaya imkânımız yok. İyi bir ekip kurmalıyız. İyi bir ekip olmalıyız. Sonra da, vefakâr, cefakâr çalışanlarımızın gayreti ile Sultangazi ‘ye hizmet etmeliyiz. Beraber olursak güçlü oluruz. Güçlü hizmet ederiz. Bu birlikteliğin olmadığı yerlerde sıkıntılar yaşanır ve yaşarız. Sıkıntıları yaşamamak adına hep diyalog içinde olacağız.
Haklarınız varsa haklarınızın alınması adına hiçbir tereddütünüz olmasın. Bizim çalışana bakış açımız bundan ibarettir. Hakkını hak edene zamanında verilmesidir. Bizim dönemimizde asla haksızlık görmeyecekseniz.
Bizler sizlerle birlikte Sultangazi ‘ye hizmet için varız.
Sizlerin hakları ve hukukları bizlere emanettir. Bu emanete sahip çıkacağımızı bilin. Sizi mağdur etmeyeceğimizi, sizinle ilgili her hangi bir konu varsa sizin yanınızda olacağımızı bilin.

Sultangazi Belediyemizde sözleşmeli ve memur çalışanlarımız bizler için önemlidir. Kendi adıma da söylüyorum bize verilen bir görevi, bir işi hakkıyla yerine getirmemiz gerekir.
Benim yanımda on tane adam var, ben çalışmasam da bu işler oluyor anlayışında olan tek bir arkadaşımızla çalışmayacağız. Bunu çok net söylüyorum. Buralar bize emanettir, emanetin hakkını veren arkadaşlarımızla çalışacağız.
Hangi birim olursa olsun, nerede çalışırsa çalışsın en ufak işi ihmal ettiğini görürsek, Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi  “millete hizmet etme yolunda” buradayız. Alın teri döküyoruz emek veriyoruz. Bunun karşılığında bir bedel alıyoruz. Bu bedeli hak etmemiz gerekir. Bu bedeli hak etmediğine inandığımız, görevini hakkıyla yerine getirmediğine inandığımız gördüğümüz kişilerle alakalı tasarrufumuz net olacaktır.
Hiçbir çalışanımızın, sizler zaten sokaklarda çalışıyorsunuz. Çok emek veriyorsunuz bu sözler sizlerden çok başkalarına söylenmesi gereken sözler.
Buradan söyleyelim ki, iş tutuşumuz, işe bakışımız ve işi nasıl yöneteceğimizde ortaya çıkmış olsun. Dediğim gibi göreve alan her arkadaşımız, o görevi hakkıyla yerine getirecek. Herhangi bir arkadaşımızı bir bankamatik memuru gibi sadece maaş alıp, o maaşın karşılığını hiçbir şekilde vermeden Başka yerde çalıştığını hiçbir zaman bizim zamanımızda asla görmeyeceksiniz. Herkes üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirecek. Biz de bu işi takipçisi olacağız.
Başta ben hiçbir saat mefhumu tanımadan çalışan birisiyim. Bu güne kadar da hep böyle çalıştım. Biz Teşkilatı teşkilattan geliyoruz. Teşkilat demek emek vermek demektir. Teşkilat demek gönüllülük ve çalışmak demektir. Bakın, yapmış olduğumuz çalışmaların karşılığı da bir bedel yoktur.
Belediyede çok profesyonel çalışan arkadaşlarımız var yaptıkları işin karşılığında bir bedel alırlar. Bu bedeli alıyorlarsa yaptıkları işin karşılığını hakkıyla verecekler.
Bizim gayemiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmamaktır. Bizim açımızdan ak davayı büyütmek, bu ak davanın bir neferi olmak, tek başına bir mutluluktur. Bugüne kadar böyle oldu. Bundan sonra da hep böyle olacak. Belediye başkanı oldu diye farklı bir insan görmeyeceksiniz. Teşkilatla beraber yürüyen, gönülle yürüyen, insanlarla iç içe olan, onların derdiyle dertlenen, bu huzuru Sultangazi’nin her yerine yayma gayreti olan bir Belediye Başkanı göreceksiniz.
Bizimle yol yürümek isteyenlerin bize ayak uydurması lazım. Bize ayak uyduramazsa geride kalır. Saf dışı kalır. Bizim hızımıza yetişecek. biz gece gündüz çalışırsak o da çalışacak. Özellikle belirli ekiplerin. Bunu sizler için söylemiyoruz. Biz mesai mefhumu tanımayız.
Bu kutlu emaneti alıp ilerleyenler Türkiye’ye çok güzel şeyler kazandırdılar. Geldiğimiz yerin kıymetini bilmeliyiz. Şu bizden, bu bizden dersek, nice mazlum mağdur insan olacağının bilincinde olmalıyız. Bu işler kolay olmadı. Bu yerlere kolay gelmedik. Bu yerler Millete hizmet etme yeri ise, bizde Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşları isek o nasıl çalışıyorsa, gece gündüz çalışıyorsa, bu kadar gayreti gösteriyorsa, fedakârlık gösteriyorsa, cefaya katlanıyorsa bizim sorumluluğumuz daha büyüktür. Allah’ın izniyle de bizler böyle çalışacağız” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat