Bezat Ünal'dan CHP Sultangazi'de Deprem Yaratacak Açıklamalar

Sultangazi 20 Şubat 2019 13:14
Videoyu Aç Bezat Ünal'dan CHP Sultangazi'de Deprem Yaratacak Açıklamalar
A
a

Cumhuriyet Halk Partisinin 2017 yılında Sultangazi ilçe kongresinde ilçe başkan adayı olarak yarışan Bezat Ünal, yerel seçim sürecinde yaşanan yanlışları konu aldığı basın açıklamasında, Sultangazi ilçe başkanı Murat Poyraz ve ilçe sekreteri Kemal Avseren’i isim vermeden eleştirdi.


Basın açıklamasında 24 Haziran seçimleri sonrası ülkede yaşanan değişimleri, yerel seçimlerin önemi, partinin seçim stratejisi olarak gündeme aldığı ittifak ve halkın beklentilerine değinen Ünal, ilçe belediye başkan adayının belirlenme sürecini, ittifak çalışmalarını ve belediye meclis üyesi listesinin belirlenmesi sürecini eleştirerek, “Bu olumsuz ve kötü tabloyu toparlamak ve partimizi iktidara taşıma görevi; süreç içerisinde hiçbir karara dâhil edilmeyen ve fikirleri dahi sorulmayan biz sağduyulu parti içi dinamiklere kalmıştır.” Diyerek, partilileri göreve davet etti…
 
Ünal’ın basın açıklaması yaptığı masanın üzerinde ünlü İtalyan yazar Dante’nin, “İlahi Komedya” isimleri eserinin bulunması ise subliminal bir mesaj olarak değerlendirildi…
 
Bezat Ünal’ın basın açıklaması:
 
“Çok değerli ve saygı değer CHP gönüldaşları,
 
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimler neticesinde ülkemiz yönetim de sistem değişikliğine gitmiştir.
Gene aynı şekilde halkımızın tamamında 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile birlikte bu sistem değişikliğinin onaylanacağı kanısı oluşmuştur.
 
Yerel seçimlerde başarının en önemli kıstası, Büyükşehirlerde alınan sonuçlardır. Büyükşehirlerin kazanılmasındaki en önemli faktör ise ilçelerde yapılacak başarılı çalışmalardır.
 
Ülkemizde nüfus ve ekonomik yoğunluğu bakımından en büyük şehir İstanbul’dur. Sultangazi ise seçmen yoğunluğu bakımından İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Bu veriler ışığında yola çıktığımızda Sultangazi ilçesinde alınacak oylar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasında büyük bir payı olacaktır.
 
Ülke genelinde yapılan ittifak görüşmelerinin Sultangazi Halkında da bir heyecan yarattığı muhakkaktır.
 
Yapılan analizler neticesinde Belediye Başkanlığı seçimlerinin bıçak sırtında gittiği bir süreçte ilçe yönetim kurulu divan heyetinin Belediye Başkan Adayı, Belediye meclis üyeleri ve ittifak görüşmeleri sürecinde partimizin dinamiklerini göz ardı ederek, ortak akıl ile karar almak yerine iki kişilik karar mercii oluşturdukları görülmüştür.
 
İttifak yapılacak Partilerden oy oranı büyük olan parti ile ittifak yapılmaması YSK’ya sunulan Belediye meclis üyesi listesindeki yetersizlik, bu listedeki sıralamanın yanlışlığı parti içi dinamiklerde hayal kırıklığı yaratmıştır.
 
Parti içi dinamiklerin:
 
Özellikle Belediye Başkan adayı belirleme ve Meclis üyeleri belirlenme sürecinde altını çizerek ısrarla belirttiği; liyakat, parti aidiyeti, demografik yapı dengesi, mahalleler dengesi ve meslekler dengesi göz ardı edilerek kararlar almıştır.
 
Bu iki kişilik karar merciin meydana getirdiği tüm bu olumsuz kötü tabloyu toparlamak ve partimizi iktidara taşıma görevi; süreç içerisinde hiçbir karara dâhil edilmeyen ve fikirleri dahi sorulmayan biz sağduyulu parti içi dinamiklere kalmıştır.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat