BEN AĞLAMAM AĞLATIRIM

Sultangazi 21 Ağustos 2016 16:02
Videoyu Aç BEN AĞLAMAM AĞLATIRIM
A
a

15 Temmuz kanlı Darbe Girişimi sonrası Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ilçede yayın yapan Basın Mensupları ile süreci değerlendirmek üzere bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat süren basın açıklamasında çarpıcı açıklamalar yapan Başkan Civan “ Teşkilat ve yönetimimde değişiklik yapacağım, FETÖ’cüler Babam olsa affetmeyeceğim !..” dedi.

Türkiye’yi karanlığa sürükleme teşebbüsü olarak tarihe geçen 15 Temmuz Kanlı Darbe Girişimi’ni Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ilçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirdi. Kurmayları ile birlikte ilçede faaliyet gösteren Gazetecilerin karşısına çıkan Başkan Civan Çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
İŞTE O AÇIKLAMA :
 
15 Temmuz kanlı eylemine karşı duran başta Sultangazililer olmak üzere herkesi selamlıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Tanklara ve mermilere karşı duran milletimiz kahramanlık destanı yazmıştır. Tarih boyunca Kahramanlık Destanı yazan bir milletiz. O gece siyasi parti gözetmeksizin sokağa çıkan herkes vatan ve bayrağı için canını ortaya koyup sokağa çıktı. Bugün bu özgürlüğümüz kazanmamıza neden olan milletimize minnettarız. Gazilerimize acil şifalar diliyorum.  Milletin kahramanlığı hiçbir zaman unutulmayacaktır ve bu onur bir ömür yetecektir. Kanlı girişim gerçekleşseydi bugün kahramanlıkları konuşamayacaktık. Bugün belki pek çocuğumuz hazırlanan tabutlardan bahsediliyor son yemek siparişlerimizden bahsediliyor, belki hayatta olamayacaktık. Geleceğimizi karartmak isteyen gruplar ülkemizi Suriye’ye çevirmek istediler. Bugün bunları def etmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Bu ihanete dur dedik. FETÖ terör örgütünü dahası destekçilerine bunun hesabını soruyoruz.  Her şer’den bir hayır çıkarmış bu da milletin bütünlüğünü sağladı kenetlendiğini gördük. Din, Dil , Irk , Siyasi Parti ayrımı yoktu ve Vatan İşgalini engellemek için mücadele verildi ve bu zafer ile sonuçlandı. Demokrasi nöbetleri ile de taçlandırıldı. Biz bu vatanı FETÖ’ye Teröre böldürmeyeceğiz bunu gösterdik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da tavrını yürekli duruşunu gördük. Vatandaşlar onun çağrısı ile sokağa döküldü ve bu süreç bugünlere kadar geldi. Kıymetli Basın Mensupları da bu süreçte yanımızdaydı biz onlara da teşekkür etmek istedim. Özgür iradenizi kullanmanızı taktir ile karşılıyorum.

 
AK PARTİLİLERE SİLAHLANIN TALİMATI VERDİM
 
Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Akgün beni aradı. Yöneticimiz , Emniyet Müdürlüğü’nde akrabası olduğunu ve bir askeri darbe kalkışması yaşandığını söyledi. Saat 21:40 civarıydı. Biz de harekete geçtik ve tüm yöneticilerimi aradım. İl Başkan Yardımcımızı aradım ve o da konuyu benden öğrendi. Yaklaşık 10 dakika sonra olayı teyit etti. İlçe Başkanlığımızın işgal edilebileceğini düşünerek Yasin Gazi Başkanı ilçeye yönlendirdim. İlçe Başkan Yardımcıları ve İcra Kurulu üyelerimi gizli bir yerde toplamak üzere çalışmaya başladım. FETÖ olduğunu bilmiyordum ve emir komuta zincirinde bir kalkışma zannettim. Sonra SMS atarak teşkilatıma bilgi verdik. İlçemizi koruma altına aldık. Türk Bayrakları ile önce Eski Edirne Asfaltını trafiğe kapattık. Sonra alt yolu kışlalara yakın kapıları ilçemize açılan yolu, Gençlik Kolları Başkanım bayraklar ile trafiğe kapattı. İlçe Emniyet Müdürümüz Ufuk Kayadelen gelen talimat üzerine yanımızda olduğunu beyan etti. Ben şunu söyledim , silahlanın ve vatanımızı korumamız lazım. Emniyet Müdürümüz , vatandaşlardan destek istedi ve bizde kamu kurum ve kuruluşlarını güvence altına aldık. İlçemize açılan kışla kapılarından çıkan hiçbir askeri araca müsaade edilmedi. 10 bin kişi ilk saat itibariyle sokaktaydı. Daha sonra Köprüler yada Havalimanı istikametine yürüyüşe geçtik. Ve karar üzerine Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile Havalimanı’na yürüyüşe geçtik. Burada sokak aralarında akın akın yürüyen gruba katılım oldu.  Sokağa çıkma yasağı vardı ve hiçbir şeyden habersizce toplanan kalabalıktan bahsediyoruz. Tankla karşılaştık ve arkadaşlarımız tanka el koydu. İlçemizin askeri bölgelerinde ki kapılarına hakim olduk. Sultangazililer bu girişimin Kahramanıdır !..
 
BEN AĞLAMAM AĞLATIRIM
 
Havalimanına kadar yürüyerek gittik. Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizi gösterdik. Üzerimizden uçaklar geçmeye başladı. Ses sınırını aşan uçaklar milleti korkutmaya çalıştı. Biz korkmadık ve yolumuzdan dönmedik.  Bebekli anneleri, yaşlı amcaları gördük, gençler de vardı. Bizler de bu yoldan dönmedik. Şanlı yürüyüşe devam ettik. Anneler evladını tutamayıp onlarla birlikte geldi.  O gece Şahadet şerbetini içerek yola çıktı herkes. 150 bine yakın insan Havalimanı’ndaydı. İlçe Başkanları Darbecilerin ilk hedefleriydi. Fiili bir suikast girişim olmadı ancak çevremizde silahlar patladı o da bizi tedirgin etti tabii ki. Yürüyüş sırasında ayaklarımız su topladı ve yürümekte zorluk çektik ama bunun önemi yok çünkü Şehitler ve Gaziler var bu şanlı karşı koymada. Ben kimse gelmedi diye ağladığıma dair söylentiler var ancak ben Ağlamam Ağlatırım !.. Kaldı ki teşkilatım geldi ve bu kalkışmaya karşı durduk. FETÖ’den ve Darbecilerden korkmadık. Allah Teşkilatımızdan, Milletimizden, Belediyemizden ve Gazetecilerden razı olsun.
 
ESENLER HALKI SULTANGAZİ’DEN YARDIM İSTEDİ VERDİK
 
Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksü Darbe Girişimi sabahı beni arayarak vatandaş desteği istedi. Güvenlik güçleri ile çatışmaya girin askerler olduğunu söyledi ve bizde destek verdik. Yardıma gittiğimizde teşkilatımızı sms ile uyarıp kışla önlerine yığdık ve kontrolü aldık. Anarşinin de önüne geçmek adına ağırlığımızı sağladık.
 
 
SULTANGAZİ İYİ SINAV VERDİ
 
Demokrasi Nöbetlerine katılım yoğun oldu. Siyasi Parti ayırt etmeksiniz biz o nöbetlerdeydik. Muhtarlarımız da oradaydı. Elinden bir şey gelen yaptı. Sultangazi iyi bir sınav verdi. Komşu ilçelerimize de destek olduk. Plansız bir hareketti ama biz bu süreci iyi yönettik. Arnavutköy tarafından bir çıkış olduğunu duyduk oraya da destek olduk. Diyebilirim ki bizzat süreci yönettik. Topçular kapısında çatışmalar fazla oldu. Başakşehir Belediyesi de desteğimizi gördü.  Cuma günü tatbikat yapılmış bu kışlalarda bunun da bilgisine ulaştık. Kışlalarda teslim olmayan binbaşı ve ekibi vardı. Polisler şehit oldu. Bu belayı def ettik ki bu gurur bize yeter.
 
TEŞKİLAT VE YÖNETİMİMDE DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIM
 
Çılgın Sultangazi’nin insanlarını tutmak mümkün değildi. Herkes elinden geleni yaptı. Hafriyatçılar, Beton Firmaları ve vatandaşlar biz varız demek istiyor. Belediyemizin araçları yada özel firmalar olarak ayırt etmek istemem. Sultangazililer güç gösterisini yaptı. Bizler ilçemizde herkese seslendik ve bunun tabanda sesi oldu. Darbecilere Demokrasi Nöbetlerinde direndik.  Kaymakamımız da bu dönemde katkılarını sundu. Belli bir saatte çıkıp mesajlarımızı verdik. Herkesin eksik kaldığı yönler vardır. Herkesin gerginliği vardı. Hiçbir sorun yaşamadan bu süreci atlattık. 7 Haziranı Siyasi bir Darbe Girişimi olarak görüyorum. Bazı insanların aradan nemalanmak isteyen kişiler olabilir. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Hiçbir kurumumuz ile karşı karşıya gelmedik. Yönetimim de performansa yönelik bir değişim olacaktır. FETÖ’cüleri zaten içimizde barındırmayacağız. Bu süreçte eleme olacaktır. Herkes yaptığının ve emeğinin karşılığını alacaktır. Yüzde 60 oy almış bir ilçe başkanıyım. Baba bile olsa affetmeyeceğim. FETÖ’cülere karşı duruş sergileyeceğiz. Birliğimize dirliğimize karşı duranın gözünün yaşına bakmayacağız.  Gözlem yapıyoruz ve Devletin Üst yapılanmalarında bu temizlik devam ediyor. Acele etmeyeceğiz. Parti içi mücadelemiz de başlamıştır. Adına heyecan diyebiliriz yada kan değişimi diyebiliriz bu değişim olacak. Vatandaşlarımızdan ihbarlar geliyor. Bunları da değerlendiriyoruz. 30 ‘a yakın kişi ile görüştüm. İddiaların odağında ki kişilerdi bunlar. Ama kurunun yanında yaş yanmaz. Her şey açıklığa kavuşur.  Kocasını ve çocuğunu ihbar eden bile oluyor. Hassas bir terazi gerekli.
 
 
 
BİR DELİ KUYAYA TAŞ ATAR BİN AKILLI ÇIKARTAMAZ
 
Cumhurbaşkanımızın hayatı bizim için çok önemlidir. Türkiye’nin Suriye’ye dönmemesi için gerekli çalışmaları yaptık ve kontrolü sağladık. Bazı sıkıntılı durumlar oldu. İspatlanmamış iddialarla kimse yıpratılmamalıdır. Herkes için geçerli herkes her şeyi söyleyebilir. Sayın Belediye Başkanımız Cahit Altunay ve eşi için de bir şeyler söylenebilir ancak ispatlanmamış iddialardır. Partinin üst makamları vardır gerekli çalışmaları yapar. Bizim teşkilatımızın kendi Belediyemizde hakaret yada isnat ettiği bir iddia olmamalıdır, olamaz ve buna müsaade edemeyiz. Bazı insanlar kendi düşüncelerini ortaya koyar, bir deli kuyuya taş atar bir akıllı çıkartamaz. Bu söylemlere itibar etmemek lazımdır. Kimse kimsenin üzerinden prim yapmamalıdır. Aktif siyasetin içerisindeyiz ve bu süreci de takip edeceğiz. Kimse Ak Partiyi itibarsızlaştıramaz. Kimsenin koltuğunda gözümüz yok. Bizim davamız Millettir ve Vatandır. Ayrıca tüm siyasi partilere de teşekkür ediyorum bizi yalnız bırakmadılar.
1000
icon
dogru söz 21 Ağustos 2016 18:08

Herkez icin soylntler var sayin ilce baskanim.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat