Ben Adıyamanlı Olsam

Sultangazi 18 Ocak 2019 23:40
Videoyu Aç Ben Adıyamanlı Olsam
A
a

Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine geldiği günden itibaren Av. Abdurrahman Dursun, büyük bir imtihan içerisinde. Bu öyle bir imtihan ki Allah düşmanımın başına vermesin dedirten tarzda.

Acaba diğer ilçelerde de böyle imtihanlara maruz kalan İlçe Başkanları oluyor mu bilmiyorum. Âmâ Sultagazi’de tam anlamıyla dibine kadar uygulanıyor. Abdurrahman Başkan, tam bu imtihanı geçecek derken Sultangazi Belediye Başkanlığına aday gösterilince oldukça keskin bir virajın eşiğine geldi.
 
Abdurrahman Başkan bu imtihanını katıldığı bazı programlarda kısa mesajlar olarak veriyor aslında. Bu mesajları konunun dâhilinde olanlar ya anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Bizler olayların gözlemcisi olarak bu verilen mesajları çok net bir şekilde anlıyoruz. Uzun zamandır haberci olarak siyasetin içerisinde yer alıyoruz. Ve siyasileri çok yakından takip ediyoruz. Böylece usta siyasilerden edindiğimiz tecrübeleri bazen yazılı olarak kaleme alıyoruz. Bazen de dost sohbetlerin konusu oluyor söylüyoruz.
Benim siyasi olarak tanıdığım ve kendisinden çok istifade ettiğim, yaşantısı, davranışları, insani ilişkileri, ikna kabiliyeti ve en önemli sabrı ile Cahit Altunay gelir. Bir diğeri ise yaklaşık dört yıldır tanıdığın programlarını takip ettiğim Abdurrahman Dursun.
 
Sizleri biraz geçmişe götürmek istiyorum
 
Yıl 2009. Sultangazi yeni ilçe olmuş. Belediye Başkanı belirlenmiş. Belediye Başkan yardımcılığı görevine Adıyamanlı Av. Hacı Orhan getirilmiş. Adıyamanlılarda bir öfke bir stres sormayın gitsin. Vay efendim Başka adam mı yok. Hacı Orhan kim? Kime sormuşlar. Bizi Hacı Orhan ‘mı temsil edecek vs,vs bir sürü laf. Hacı Başkanla aramız nane limon ama yiğidi öldür hakkını ver derler. Hacı Başkanın beş yıl boyunca anasından emdiği süt burnundan geldi.
Evet evet Adıyamanlı abilerim bunu sizler yaptınız. Hiç kusura bakmayın. Takkenizi önünüze koyun düşünün. Sizlerin bu özverileri karşısında, Hacı Başkana ikinci dönemde Belediye Başkan yardımcılığı görevi verilmeyerek, Belediye Meclis Başkanlığı görevi verildi. Tabi buda sizlerin hızını kesmeye yetmedi. Ak Partinin “durmak yok yola devam” sloganı kendinize şiar edindiniz. Yıl 2019 oldu yolunuza devam etmeye, devam ediyorsunuz.
 
Sultagazi’de Bizlere Temsiliyet Hakkı Verilmedi  
 
Yıl 2018 Mart ayı. Sultangazi Ak Parti 4. Olağan Kongresi. Sultangazi İlçe Başkanlığına Adıyamanlı Av. Abdurrahman Dursun seçildi. Böylelikle Abdurrahman Başkanın hemşerileri ile imtihanı da başlamış oldu. Sizler “durmak yok yola devam” diyerek Hacı Orhan’a yaşattıklarınızı, Abdurrahman Başkana da yaşatmaya başladınız. Vay efendim Başka adam mı yok. Abdurrahman kim? Kime sormuşlar. Bizi Abdurrahman Dursun ‘mu temsil edecek vs,vs. Tam alışmaya başladık, bu söylemler biraz hafifledi derken, Av. Abdurrahman Dursun Sultangazi Belediye Başkanlığına aday gösterilince kabus gibi geri döndünüz. Kızmayın darılmayın ama korku filmi gibisiniz.
2019 yılının Türkiye’sinde Sultagazi’de micro milliyetçilik. Sizler Adıyaman’ı temel almayı bırakmış. Adıyaman’ı genel değil ilçe bazında değerlendiriyorsunuz. Bu yanlışınızdan dönün.
 
Ben Adıyamanlı Olsam
 
Ben sizlerin yerinde olsam hemşerime sahip çıkarım. Hiçbir talepte ve istekte bulunmam. Ne Belediye Başkan Yardımcılığı ne de Meclis üyeliği konusunda asla talebim olmaz. Çünkü benim hemşerim Belediye Başkanı olmuş derim. Benim hemşerim Adıyamanlıları en iyi şekilde temsil ediyor ve edecek derim. Hep diyorsunuz ya Esenler Belediye Başkanımız şöyle iyi adam, böyle iyi adam Adıyamanlıları çok iyi temsil ediyor. Abdurrahman Dursun’unda bir, M.Tevfik Göksu gibi olması için destek olsanıza. Abdurrahman. Dursun’un seçimlerde başarılı olması için gayret etsenize. Ben sizlerin yerinde olsam Abdurrahman Dursun’un etrafında etten duvar olmam. Bu sizlerin destek vermediği anlamına gelmez. Aksine insanların Abdurrahman Dursun’u daha yakından tanımasına olanak verir.
Bu Adıyamanlılar için, sizler için son şans. Ya Abdurrahman Başkana sahip çıkacaksınız ya da bundan sonra Sultagazi’de başka Adıyamanlı ismi konuşulmayacak.
 
Kun Fe Yekûn
 
Yazımın başında dedim ya, usta siyasilerden edindiğimiz tecrübeleri bazen yazılı olarak kaleme alıyoruz. Bazen de dost sohbetlerin konusu oluyor söylüyoruz.
Rabbim takdir ediyor. Kun Fe Yekûn diyor. Ol diyor ve oluveriyor. Hayat bundan ibaret. Rabbim size bir yeri nasip etmişse emin olun, binlerce kişi bu iş olmasın diye uğraşsa da, milyonlarca kişi bu iş olmaz dese de Rabbim “ol” deyince oluveriyor. Kun Fe Yekûn. Bir şeyi dilediği zaman, ona sadece “Ol” diye emreder ve o da hemen oluverir”.  (Abdurrahman Başkanın bir programda yaptığı konuşması)

“Şuna inanıyorum, bu saydığımız hizmetlerin çok daha ötesinde, Ak Partinin gücünü de arkasına alarak yeni seçilecek olan Abdurrahman KARDEŞİMİN yapacağına inanıyorum. Çünkü Ak Parti’de hizmet siyaseti, eser siyaseti yapılıyor. Bu başarı bizlere değil Partimize Genel Başkanımıza aittir. (Cahit Altunay’ın bir programda yaptığı konuşması)
 
Cahit Altunay Trakyalı, Abdurrahman Dursun Adıyamanlı. Birbirlerine Kardeşim diye hitap ediyorlar. İşte örnek alınacak iki güzel insan.
 
Sizler Adıyamanlı olarak, Adıyamanlı hemşeriniz Abdurrahman Dursun’a KARDEŞİM DİYEBİLİYORMUSUNUZ?  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat