BAYRAMPAŞA’DA ‘BALKAN RÜZGÂRI’ ESTİ

Bayrampaşa 24 Ocak 2018 15:56
Videoyu Aç BAYRAMPAŞA’DA ‘BALKAN RÜZGÂRI’ ESTİ
A
a

Bayrampaşa Belediyesi Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde verdiği ‘Balkan Rüzgârı’ konseri ile sanatseverleri büyüledi. Konsere katılan Başkan Aydıner, “Musiki Cemiyetimiz, zengin kültürümüzün birbirinden güzel eserlerini gelecek kuşaklara aktarıyor” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde verdiği ‘Balkan Rüzgârı’ konseri ile Bayrampaşalılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Yüzlerce kişinin katıldığı konserde koro, ‘Ela Gözlerini Sevdiğim’ ‘Çıksam Rumeli Düzüne’ ‘Bülbülüm Altın Kafeste’ ‘Güldaniyem’ ‘Bir Fırtına Tuttu Bizi, ‘Şefonun Evi’  ‘Şemsiyemin Ucu’  ‘Sarı Zeybek’ gibi birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

Musiki Cemiyeti konseri öncesi ise Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi Merkezi’nin ‘Kerdelenler’ müzik grubu, sahne aldı. Engellilerden oluşan Kardelenler grubundan övgüyle söz eden Başkan Atila Aydıner, “Onlar bizim Fizik Tedavi Merkezimizin gülleri ve hoş sesli bülbülleri” dedi. Başkan Aydıner, “Bayrampaşa Belediyesi Musiki Cemiyeti’nin Türkiye’nin sanatını icra ederek, Türkiye’nin ve Rumeli’nin zengin kültürünü daha da zenginleştirdiğini ve zengin kültürümüzün birbirinden güzel eserlerini gelecek kuşaklara aktardığını” sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat