Başkan Geri Adım Atma

Sultangazi 1 Kasım 2019 15:58
Videoyu Aç Başkan Geri Adım Atma
A
a

Sebze meyveden kıyafete, ev gereçlerinden kuru gıdaya kadar birçok çeşitte ürünün satıldığı semt pazarları Türkiye’nin yaklaşık olarak 300 bin noktasında kuruluyor ve Türk insanı tarafından ilk sırada tercih edilen alışveriş adreslerinden oluyor.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, haftanın belli günlerinde semt pazarlarının kurulduğuna şahit olursunuz.
Geçmiş yıllarda pazarların kurulduğu alanlar, büyük boş alanlardı. Pazarcılar sabahın erken saatlerinde gelir, tezgâhlarını kurar, yağmurdan ve güneşten korunmak için çadırlarını açar ve satışlarına başlarlardı.
Fakat günümüzde üstü kendiliğinden kapalı, pazar tezgâhlarının kurulu olduğu alanlar inşa edilmiş ve modern Pazar yerleri oluşturulmuştur. Bu pazar yerlerinde sadece alışveriş için değil dinlenmek için yerler, lavabolar, emzirme odaları ve ibadethaneler gibi tüm ihtiyaçları karşılayacak imkânlar da bulunmaktadır.
Bu modern Pazar alanları Sultangazi ilçemizde yapıldı. İsmetpaşa Mahallesi, Sultançiftliği ve 50.Yıl Pazar alanları ve hizmet tesislerinde vatandaşlar Pazar alışverişlerini yapabiliyor.
Geçtiğimiz günlerde açılan Uğur Mumcu Hizmet Tesisleri'nde de kapalı Pazar alanı oluşturuldu. Sultangazi'nin en büyük sokak pazarı olan Çarşamba Pazarı da Uğur Mumcu Mahallesi Hizmet tesislerine taşınarak burada hizmet vermeye başladı.

Sultagazi’de sokak pazarları bir bir kalkıyor ve Modern Pazar alanlarında hizmet vermeye başlıyordu.
Birçok Belediyenin yapamadığını Sultangazi Belediyesi yapıyor, vatandaşın daha modern yağmurdan, çamurdan sıcaktan ve soğuktan etkilenmeden rahatça alışverişleri yapabilmesini sağlamakla kalmıyor, bu modern Pazar alanlarının diğer mahallelerde de yapılması planlıyordu.
 
Ne yazık ki bu sokak kültüründen kendini kurtaramamış, vatandaşın modern Pazar yerlerinde alışveriş yapmasından rahatsız olan bir gurup, sürekli eylem yaparak kapalı, Pazar alanlarını sabote ederek geriye dönmek istiyor. Sokak pazarlarının tekrar kurulmasını istiyorlar. Bunun için eylem yapıyor kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar.
Şimdi ise Çarşamba Pazarı için anket yapılması kararlaştırılmış. Anketken çıkan sonuca göre karar verilecek. Çıkan sonuca saygımız sonsuz.
Bu anket sonuncunda Çarşamba pazarı tekrar eski haline gelirse, İsmetpaşa, Sultançiftliği ve 50.yıl Pazar alanlarındaki esnafta böyle bir yola başvurursa onlarda eylem yaparsa, Sultagazi’de pazarlar tekrar sokakta mı kurulacak.
Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Av. Abdurrahman Dursun, geri adım atmamalı. Başkan bu kararından vazgeçmemeli. Kapalı Pazar alanlarının yapılmasına ve pazarların burada hizmet vermesine sonuna kadar destek veriyoruz.

MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı Yusuf Özel’de kapalı Pazar alanlarına destek verdiğini açıklamıştı. Şimdi sıra diğer siyasi partilerde. Seçmenlerinizle görüşün ve Kapalı Pazar alanlarının neden ihtiyaç olduğunu anlatın. Çağdaş ve Modern Pazar alanları bu ilçenin olmazsa olmazıdır. Bundan siyasi rant elde etmeye çalışmayın.
Modern kapalı Pazar alanları siyasi rant yapılacak yerler değildir.
 
1000
icon
Meryem gümüş 14 Kasım 2019 02:38

Biz magduruz kaç haftadır pazarımız yok Uğur mumcu çok uzak oldu vatandaş pazara gidemiyor

0 0 Cevap Yaz
Mahir demirkol 3 Kasım 2019 09:19

Evet bende katışıyorum modern pazar alanlarını destekliyorum ilkel pazar alanları Sokak aralarından kaşkmalı Asla taviz verilme meli diğer mahalleleride tetikler ve kargaşaya neden olur ... yeni kapalı pazar yerlerini destekliyorum

0 0 Cevap Yaz
Meryem gümüş

Uğur mumcu olarak kapalı pazar istemiyoruz uğurmumcu dakiler mağdur siz pazarı 50 yıla yapmış oldunuz biz açık pazarımız vatandaşlar olarak geri istiyoruz tirafik bile olmuyordu ne zararı vardı kaldırdınız biz magduruz biran önce coxim gelsin kaç haftadır pazarımız yok

0 0
Elif 2 Kasım 2019 17:28

Anket yapılacaksa pazar kurulan sokak sakinlerinle yapilmali

0 0 Cevap Yaz
Elif 2 Kasım 2019 17:23

Ben kapımın önümde pazarı istemiyorum Her hafta gurultuden bikmistik

0 0 Cevap Yaz
Sengul aycıl 1 Kasım 2019 20:50

Kapalı pazar dan yanayız

0 1 Cevap Yaz
Sengul aycıl 1 Kasım 2019 20:49

Kapalı pazar yerini tercih ederiz yamurdan korur balcık yok

1 1 Cevap Yaz
Recep Özkan 1 Kasım 2019 18:17

Evet başkan geri adım atmamalı yoksa nerde kaldı devletin otariterli kapalı pazar yernde her imkanları var diyer pazar yerleri kapalı ugurmucuda pazar caddesindeki esnafta kapalı pazar yerinde kalmasını istiyor

0 1 Cevap Yaz
Yasin balıkçı 1 Kasım 2019 16:34

Kapalı pazar yeri gayet güzel her istediğimizi bulmakta zorlanmadigimiz bir yer olmuş fiyatlarda gayet makul ve her bir üründen 5 veya altı tezgah olduğu için daha uygun biraz ses var o da pazarcıların bağırma sesi yasaklanırsa daha çok güzel olur ve sıcak yağmurdan korunan bir yer başkanımıza saygilar

0 2 Cevap Yaz
anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat