Av. Abdurrahman Dursun, Koyulhisar Ballıca Köyü

Sultangazi 18 Ocak 2019 13:42
Videoyu Aç Av. Abdurrahman Dursun, Koyulhisar Ballıca Köyü
A
a

Sultangazi Belediye Başkanı Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Koyulhisar Ballıca Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ziyaret etti.

Koyulhisar Ballıca Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğini Başkanı Kamuran Keleş’in daveti üzerine Meclis Üyesi Aday Adayı Harun Ergiyit'in tanıtım porogramına Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Koyulhisar Ballıca Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneğini üyeleri ile bir araya geldi. Av.Abdurahman Dursun’a Sultangazi Belediye Meclis Üyesi aday adayı Vahap Görmez ve Mustafa Birinci eşlik etti.
 
Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av.Abdurrahman Dursun; “Ballıca köyü Derneği Kıymetli Başkanı ve Yönetimine, SKT Başkanlarına ve buraya teşrif eden sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın onayı ve takdiri ile Belediye Başkan adaylığı görevi tarafımıza tebliğ edilmiş oldu.
Bizim açımızdan bu büyük bir sorumluluk, büyük bir yük. Bunun farkındayız. Sultangazi muhafazakâr bir taban, vatanına milletine bağlı insanların çoğunlukla yaşadığı ve devlet adına millet adına düşünen çokça insan var. Kolaylığı bu taraf. Onlarla birlikte yürüdüğümüz zaman zor gibi görünen işler kolay hale gelir. Ağır görünen sorumluluklar hafifler. İnşallah aşılamayacak diye düşünülen engellerde Allah’ın izniyle gene aşılabilir hale gelir. Birlik içerisinde, beraberlik içerisinde insanlarımıza kendimizi anlatabildiğimiz kadar, dokunabildiğimiz kadar, onların yüreklerine sevgiyi, şefkati ulaştıra bildiğimiz kadar çok daha güçlü bir Sultangazi ’ye hizmet imkanı bulacağız.
Ak Parti’de bayrak yarışı her zaman vardır. Bu koltuklar hepimize emanettir. Rabbim bize kendi hayatını kendin çiz dese, emin olun böyle bir hayat çizgisi çizmezdik kendimize. Rabbimin takdirini hiç birimiz bilemiyoruz. Olanda hayır vardır. Her dönem hakkımızda hayırlı olan bu dedik. Bize verilen vazifeleri de hakkıyla yerine getirmeye gayret ettik. Ben kendi adıma sadece şunu söyleyebilirim bu kadar uzun bir siyaset içerisinde, bize verilen görevi hakkıyla yerine getirdik, elhamdülillah.

Bunu görevleri yaparken de her zaman yanımızda arkadaşlarımız, dostlarımız, kardeşlerimiz oldu. Birlikte yürüdük. Birlikte yürüdüğümüz zaman hata yapmayız. Bizi uyaracak güzel dostlarımız olduğu zaman, yanlışa sevk edilme durumu olduğunda, uyarabilecek dostlarınız kardeşleriniz olduğu zaman o yol daha hafif hale geliyor ve o yollar açılıyor.
Hayat düsturumuz her zaman bize verilen görevleri layıkıyla yerine getirmek oldu. Özellikle ben gençlere de her zaman ifade ediyorum. Hedefiniz olabilir. Muhakkak olmalıdır da. Âmâ o hedefe ulaşmak için her şey mubah değildir. Ayak oyunu yapmak. Üç beş kişiyle oturup kendine göre hesaplar kitaplar yapmak bize göre değildir. Biz sadece bize verilen görevi hakkıyla yerine getirdik. Rabbim size bir yeri nasip etmişse emin olun, binlerce kişi bu iş olmasın diye uğraşsa da, milyonlarca kişi bu iş olmaz dese de Rabbim ol deyince oluveriyor.
Binlerce milyonlarca insan sizin için uğraşmış olsa da, bu adam İlçe Başkanı olsun, Belediye Başkanı olsun şurada olsun, burada olsun diye gayret etse Rabbim yazmamışsa, Rabbim o l s u n demedikçe o işte olmaz.
Önce Rabbimizin rızasını gözetmeliyiz. Sonrasında da muhakkak hizmet edeceğimiz kişilerin takdirini de kazanmalıyız”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat