Ardahanlılar İftar Yemeğinde Buluştu

Sultangazi 3 Haziran 2018 02:55
Videoyu Aç Ardahanlılar İftar Yemeğinde Buluştu
A
a

Sultangazi Belediyesi’nin Kudüs Temalı Ramazan Etkinlik Alanında Ardahanlılar iftar yemeğinde buluştu.

İftar Programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Erdinç Kaygusuz, HDP Sultangazi İlçe Başkanı Atilla Bahçıvan, İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Taşdemir, Saadet Partisi İlçe Başkanı Fahri Aydın,Saadet Partisi 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Aydoğan, CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Derya Şentürk, Avrupa Yakası Ardahanlılar Dernek Başkanı Akın Bozkaya, STK Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın konuşması iftara damga vurdu.

Altunay, “ İster ekonomik ambargo uygulasınlar, ister 5-6 Eylül gibi “Gezi” kalkışmasına kalksınlar, ister 15/25 Aralık kumpaslarına yeniden yürüsünler, ister en hain en acımasız olan 15 Temmuz hain saldırılarına kalkışsınlar bu Millet bunlara bir daha asla geçit vermeyecektir” demesi üzerine iftar programına katılanlar tarafından alkışlandı.
 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay: Alanımız bir daha farklılaştı. Değerli kardeşlerim her akşam bu güzelliği sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük keyif alıyorum. Her akşam burada farklı bir ilimizi ağırlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. Sokaklarımızda komşu iftarlarımız devam ediyor. Şu anda 50.yıl mahallemizde ikin bine yakın insan iftar ediyor. Asalında bu ramazan bize bir şey hatırlatıyor. Yanı basımızdaki komşuyu hatırlayın. Uzun zamandır görüşmediğiniz akrabanızı hatırlayın. Uzun süredir başını okşamadığınız yetimi öksüzü hatırlayın diyor. İşte bu Ramazan sofraları herkesin birbirine sevgiyle baktığı, hoşgörü gözlüğünü gözünden eksik etmediği sabrını her harikulade muhafaza ettiği bu güzel günlerden geçerken bir şeyi mutlaka unutmayacağız da Allah olmayanlara da versin duasını her defasında tekrarlayacağız.
İşte bugün İslam coğrafyasına baktığımda İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı sızıyor. Burada ki acıları gerek yazılı gerekse görsel medyada görüyoruz. İstiyor ve temenni ediyoruz ki onlarda bu güzel iftar sofralarında bir araya gelebilsin. Onlarda aynı huzuru tadabilsin. . Filistinli, Suriyeli, Iraklı kardeşlerimde Ramazan’ın bereketinden istifade edebilsin.

Bizim öyle bir anlayışımız var ki mahallemiz, sokağımız, meydanlarımız tıpkı evimiz gibidir. Bu milletin haysiyetini kendi haysiyetimiz bilerek temsil görevimizi yapıyoruz. Herkese değer veren bir toplumsal yapımız var. Buğun tamamına kucak açan bir ülke olarak nerden gelirse gelsin, insanlıktan mağdur olmuş gerçekten sıkıntı ve çile çekmiş hatta bir şekilde ihtiyaç sahibi olacak olanlara el uzatan bir toplumun neferleriyiz.

Ne mutlu bize diyorum. Ne mutlu bize ki sadece kendi hak ve hukukumuzu gözeten bir ülke değiliz. İnsanlığın hak ve hukukunu gözeten bir ülkenin mensuplarıyız. Ne mutlu bize ki komşusu aç iken tok yatan bizden değildir anlayışının temsilcileriyiz. Ne mutlu bize ki hiçbir zaman küçük düşünen değil evrensel manada büyük düşünebilen bir atalarımızın torunlarıyız. İşte bu manada bu ülke birçok konuda bedel ödedi. Bundan sonrada ödeyecektir.

Şunu bilin ki hiçbir zaman bu millet birliğini ve bütünlüğünü bozmadıkça bizi tuş edemeyecekler asla kılımıza zarar veremeyecekler. İster ekonomik ambargo uygulasınlar, ister 5-6 Eylül gibi gezi kalkışmasına kalksınlar, ister 15/25 Aralık kumpaslarına yeniden yürüsünler, ister en hain en acımasız olan 15 Temmuz hain saldırılarına kalkışsınlar, bu Millet bunlara bir daha asla geçit vermeyecektir. Çünkü bu senaryoları bu millet çok gördü. Bu güne kadar yaşanmış acılar birikmiş acıların faturası çok ağır ödedi. Bundan sonrada Allah'ın izniyle de hep daha ulvi gayelere, daha büyük hedeflere koşmak için yollara düşeceğiz, seferber olacağız.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat