AKÇAY,HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM

Sultangazi 22 Kasım 2018 23:17
Videoyu Aç AKÇAY,HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM
A
a

Yaklaşan Yerel Seçimler Öncesi Tecrübeli Siyaset İnsanı Mustafa Akçay AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Mustafa Akçay, Sultangazi’de yayın yapan yerel basın mensuplarıyla Sivas-Atalan Köy Derneğinde kahvaltılı programda bir araya geldi.

Akçay, yerel yönetimler anlamında yeterli tecrübeye sahip olduğunu, ilçeyi çok yakından tanıdığını ve geçmişte de ilçeye hizmet gelmesi anlamında birçok projesinin bulunduğunu, Sultangazi’nin Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı olduğu dönemlerde özellikle spor alanları, hizmet alanları ve sosyal yaşam alanları anlamında birçok hizmeti bölgeye getirdiğini söyledi.

SULTANGAZİ’Yİ YENİDEN İNŞAA EDECEĞİZ

Akçay, Zara Ekinli Spor kulübü ve Cebeci Spor Kompleksinin ilçeye kazandırılmasında aktif rol oynadığını söyleyerek, Sultangazi’nin alt yapı ve fen işleri anlamında bir eksiğinin bulunmadığını söyledi. İmar ile alakalı olarak bazı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu, yüksek katlı bina üretmek yerine yatay imar planlarıyla site tipi bir yapılaşmaya gidilmesi gerektiğini söyleyen Akçay, “İçerisinde sosyal dinlenme alanları, alışveriş için ihtiyaç duyulan dükkanların, kapalı otoparklarının, mescitlerin, spor alanlarının bulunduğu siteler kurarak, hem kentsel dönüşümü sağlayabiliriz. Hem de daha sağlıklı bir kent inşa etmiş ve vatandaşlarımızın daha kaliteli yapılarda yaşamasını sağlamış oluruz.” Dedi.

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM

Akçay Ak Partili olduğunu ancak belediye başkan adayı olarak tercih edilmesi halinde bütün ilçenin belediye başkan adayı olacağını ve siyasi tercih, etnik köken, mezhepsel farklılıklar gözetmeden eşit hizmet anlayışıyla hareket edeceğini söyledi.
Akçay, belediyecilikte temel esasın kadro olduğunu söyleyerek, Sultangazi’yi yönetecek yeterlilikte bir kadro tercih ederek, Sultangazi’yi İstanbul’un tercih edilen ilçelerinden bir tanesi haline getireceğini belirtti.


 Mustafa Akçay Kimdir?

 – Aktif siyasi hayatıma 1983 yılında Refah Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladım. Yaptıımız çalışmalar ile siyasi başarıların elde edilmesinde isimsiz kahramanlarla / teşkilatla birlikte önemli roller oynadık. İstanbulda Milli Görüş’e sahip ilk belediye olan Arnavutköy’de yönetimin ele alınmasında önemli roller oynadık.

– 1987 yılında Milli Gençlik Vakfı ‘nın Gaziosmanpaşa Şubesi’ni kurarak milli şuurlu genç kadrolar yetiştirilmesine vesile / yardımcı olduk.

–  Özel Radyo ve TV ‘lerin yayın hayatına girmesi ve medyanın toplum üzerindeki etkisinin açığa çıkması sonrasında, arkadaşlarım ile birlikte “Marmara FM Radyo” Projesi’ni hayata geçirdik. Genel Müdürlük görevini üstlendim, Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptım. Yaptığımız programlarla, toplumun sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda bilinçlendirilmesi için önemli roller oynadık. 1994 Yerel Seçimleri’nde yaptığı yayınlarla elde edilen başarılara katkıda bulunduk.

– Radyo ve TV ‘ler gibi Sesli, Görsel ve Yazılı Medya’ya birçok eleman yetiştirdik. “Marmara FM” , Spor, Siyaset ve Sanat Camiası’nda yer alan birçok kişinin program yaparak yetişmesine okul oldu.

– 1994 yılında, Amatör Futbol Ligi’nde yer alan ‘’Zara Ekinli Spor Kulübü’’ nün kuruluşunda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Sultangazi’ye Zara Ekinli Spor Kompleksi’nin kazandırılmasında ve yapımında etkin bir rol oynadık.

– 1995-1997 yılları arasında Müsiad Basın-Yayın Kurulu üyeliği yaptım.

– 1996 yılından bu yana binlerce öğrencinin yetiştirilmesine yardımcı olan ‘’Yeni Dünya Vakfı’’ nın “Kurucu Mütevelli Heyeti Başkan”lığını yaptım , halen aktif olarak Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmete devam etmekteyim. Günümüzde bu görevi Adıyaman eski milletvekili ve Akparti teşkilatlanma başkan yardımcısı Mahmut Göksu devam etmektedir.

–  1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi’nden ilçemiz Belediye Meclis Üyesi seçilerek Encümen Üyesi, Komisyon Başkanlıkları ve Başkan Danışmanı olarak görev yaptım.

–  İçinde bulunduğumuz bu mekan Atalan köyünü 2000 yılında burada kurduk ve derneğimize kazandırdı, Atalan köyü ve Çorağandere mezrasında 2 ayrı caminin  yapımını ve hizmete açılışını gerçekleştirdik. Dernek Başkanlığı görevi halen devam etmektedir.

– 2001-2003 yılları arasında ilçede Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanlığı görevini üstlendim.

-Sultangazi Sivaslılar Platformu ve Zara Ekinli Spor Kulübü İstişare Kurulları Üyesim.

-(Kıydef) Sivas, Zara Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu üyesiyiz.

-Değerli basın mensubu arkadaşlar, 3 oğlumun 2si Eskihabipler mahallesinde 1’i cebeci mahallesinde oturuyor, iş yerimiz cebeci mahallesinde, sabah-akşam buradayız, günümüz burada geçiyor, halkımızla iç içeyiz sorunlarını bizlerle paylaşıyorlar, eksiklikleri gözlemliyoruz, vatandaşın sorunlarını dinliyoruz. Çözüm yolları bulabilmek için düşünüyoruz, projeler üretiyoruz.
1000
icon
Yüksel ÇATAL 30 Kasım 2018 10:39

1. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta yol çalışması yaptınız. Firmayı denetlemediniz. Mevcut asfaltı kaldırmadan üzerine beton döktü. Üzerine taş dizdi. Yol kotunu yükseltti. Binaların alt katlarında bulunan evler ve işyerleri telafi edilemez mağduriyetler yaşıyor. Defalarca bildirmemize rağmen sorun görülmedi deyip şikayetimizi kapattınız. 2. Sultangazi'de kaldırımlar işyerlerinin işgali altında diye defalarca başvurduk. Hiçbir işlem yapılmadı. 3. Çanakkale Şehitleri Caddesi-2553 Sokak köşe Pazartesi pazarında “Balıkçı bütün sokağı kirletiyor. Pis sular sokağa akıyor” dedik. Balıkçının gerekli önlemleri aldığını söyleyip şikayetimizi kapattınız. 4. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta “Binamızın üst katında bulunan daire çatı katını ayırdı, müstakil daire yaptı. Bunun yüzünden iskan belgesi alamıyoruz. Gelin müdahale edin” dedik. Gelenler sus payını aldılar ve inşai faaliyet görülmedi deyip şikayetimizi kapattınız. 5. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde 2553 Sokak’ta “

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat