AK Parti Sultangazi’den Vefa Programı

Sultangazi 15 Ocak 2019 15:22
Videoyu Aç AK Parti Sultangazi’den Vefa Programı
A
a

AK Parti Sultangazi ilçe Başkanlığı vefa yemeği programı düzenledi. Düzenlenen programa teşkilat mensupları yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı tarafından Sahra Sultan salonunda vefa yemeği programı düzenlendi. Programa ilçe teşkilatında geçmişten günümüze kadar görev alan parti mensupları katıldı.


Programda konuşan Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av.Abdurrahman Dursun; "Bizler kader çizgimiz içerisinde neyin olduğunu, neyi yaşayacağımızı Rabbimizin bize ne takdir ettiğini hiçbir zaman bilmiyoruz. Kendimize göre elbet planlarımız var. Kendimize göre diyoruz ki 3 ay sonra bir tatil yapabiliriz. 4 ay sonra şunu yapalım 5. ayda bunu yaparız. 5 sene sonra su işleri yaparız diye bir planımız olacak. Cüz’i irade olarak böyle bir planlamamız olacak.


Rabbim Külli irade olarak öyle bir plan yapıyor ki, öyle bir program önümüze koyuyor ki, sizin düşündüğünüz kendinize göre planladığınız hiçbir şeyi yaşayamadığımızı, hiçbir şeyin sizin istediğiniz gibide ditmediğini de hayatımızın her anlamında görüyor ve yaşıyoruz. Bir Nisan bizim için enteresan bir gün oluyor. 31 Mart'ta geçersek. Şöyle hafızayı geriye doğru alıyoruz. İlçe koordinatörü iken 30 Mart kongresinde ilçe başkanı olarak, tarafımıza Cumhurbaşkanımız tarafından İlçe Başkanlığı tebliğ edilmişti. Ve bir Nisan’da ilçe başkanı olarak Sultagazi’de göreve başladık.

 
Bugün de yine Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayıyla 31 Mart seçimlerinden sonra 1 Nisan itibariyle Bu defa Sultagazi’de Rabbim kısmet ederse nasip ederse milletimize Elbette ki takdir ederse bir Nisan’da yine Sultagazi’de Belediye Başkanı olarak hizmet etme şansı bulacağız. Rabbimizin takdiri ve bize çizdiği rota bundan ibaret. Kendimize göre hayat çizgimizin olmasını isteseydik şunu canı gönülden söylüyorum, samimiyetle söylüyorum böyle bir hayat çizgisi böyle bir planlama bizim kafamızda asla yoktu. Rabbim takdir ediyor. Kun Fe Yekûn diyor. Ol diyor ve oluveriyor. Hayat bundan ibaret.
 
Hayatı kurarken çok uzun planlamalar çok uzun uzun düşünerek Acaba ne yapabilirim? Acaba bugün ne yapabilirim diye üstelikte etrafımızı kırarak dostlarımızı kırarak, kardeşlerimizi geride bırakarak bir yol alabilmek bu anlattığım çizgi içerisinde çok doğru bir yol olmadığı ortada.
 Rabbimizin takdirine boyun eğmek ve o çizgide devam etmek hepimizin şiarı olmalı.
Rabbim bizlere yardım etsin diyorum. Ben çünkü belediye başkanlığı görevleri çok zor bir görev. Vebali olan bir görev. Büyük bir sorumluluk, büyük bir mesuliyet. Bu mesuliyetin üstesinden gelebilmek için çok net söylüyorum. Teşkilatımızın Bütün mensuplarına ihtiyacımız var.7 Haziran seçimlerinde aldığımız bayrağı yere düşürmüştük. Tek başına iktidar olma şansını kaybetmiştik. Kardeşlerimizin ağladıklarını gördük. SKM’den üç saat boyunca kimse dışarıya çıkamadı. Rabbim bizlere bunu yaşatmasın. Yaşatmasında da bir hayır olduğunu hep birlikte gözlemledik.
 
Hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna iman ediyoruz. Onu da o gün yaşadık. Teşkilat silkelendi tekrar kendine geldi. Yapılan yanlışlardan geri adım atıldı. 1 Kasım'da sağlam bir şekilde yola koyuldu. Hayatın her alanından ders çıkarmak gerekir. O gün de genel merkezimiz il başkanlığımız Herkes kendine göre bir ders çıkardık ve yola girmiş olduk. Bence bugüne kadar gelinmesinde de 7 Haziranın önemi var. 7. Haziran o gün yaşanmamış bir başka tarihte muhakkak yaşayacaktık. Ama dönüşü olmayacaktı. Çok daha kötü kaybedecek ve dönüşü olmayacaktı.
 
O günü yaşadık dersler aldık ve bugüne de devam ediyoruz. Bazen arkadaşlarım geliyor. Bundan sonrasını biraz da teşkilat çalışmaları için ne yapabiliriz da bakmak lazım. Başkanım neler yapabiliriz sizinle beraber gezelim sizinle beraber hareket edelim diyor. Ben de diyorum ki bütün gelen sivil toplum kuruluşları Teşkilat mensubu arkadaşım mahalleden arkadaşıma artık çalışma tarzının farklılaştırmalıyız.
. Birlikte büyük kalabalıklar halinde değil ama Sultangazi’nin en ücrasına ulaşacak şekilde herkes kendini görevli akdetmek.
 
Milletvekilimizle, Belediye Başkanımızla, Belediye Başkan adayları ile gezmekten daha ziyade, onlarla birlikte bulunup onlarla kendini göstermekten ziyade biraz önce Murat abi ifade etti, herkesin kendine göre etkileyeceği bir alanı bir alanı var. Teşkilat mensubu arkadaşlarımızdan öncelikle bunu istiyoruz. Güçlü bir şekilde 31 Mart’ı atlatmalıyız. Cumhurbaşkanımız benden net bir şekilde 31 Martta Sultangazi ‘den çok farklı bir skor bekliyorum dedi. Çok farklı bir oy oranı bekliyorum dedi. Beklentim bundan ibaret dedi.
 Biz İnşallah cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyeceğiz. Ben gittiğim her yerde şunu söylüyorum. Sultangazi olarak genel olarak seçimlerden üçüncü veya dördüncü ilçe olarak çıkıyoruz. Ama hedefimiz İnşallah Sultangazi'yi 39 ilçe içerisinde birinci ilçe haline getirmek. Buna gücümüz yeter
Sultangazi %65 oy oranını yakalayabilecek kapasiteye demografiye ve kültüre sahip bir ilçe. Çok çalışırsak çok gayret edersek İstanbul'un birinci ilçesi haline geliriz. Teşkilatımız bunu başarabilecek güçte.
Ben kıymetli Cahit Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.2009 yılında bu bayrağı aldığında Sultangazi İlçesinin bir köyden ibaret olduğunu ifade edebiliriz. Hiçbir kamu kurumunun binası olmayan, Belediye binası olmayan hizmetin çok az geldiği bir ilçeden ibaretti.
 
Sultangazi çok büyük, Belediye Hizmet binasına kavuştu. Çok daha uzun süre 20 Sene 25 sene yönetilmiş. Belediyeler de böyle bir hizmet binası yok. Kapalı Pazar alanları ile genişletilmiş yolları ile en önemlisi üniversitelerin buraya gelmesiyle eğitim alanında farklı bir imaj orası çok büyük hizmetler yapıldı.
Cahit Başkanı ve ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. Teşekkürlerimi iletiyorum.
 
Bu aşamadan sonra inşallah yine birlikte beraber yürüyeceğiz. AK Parti kadrolarında bayrak yarışında bayrağı alan ve bayrağı verende yüne birlikte bu koşuya devam eder. İnşallah. Biz birlikte oldukça bir oldukça bu birliğimizi güce yansıttığımız müddetçe, inanca yansıttığımız müddetçe samimiyetle gördüğümüz müddetçe Rabbimde takdir edecektir ve bu imkânları bizlere inşallah çok daha iyi şekilde sunacaktır.
 Ben tekrar bir dua ile Rabbimizden yardım dileyerek, bizlere feraset vermesini dileyerek sözlerime son vermek istiyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun" dedi.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat