Adalet göğün direğidir, yıkılırsa gökyüzü yerinde durmaz

Sultangazi 16 Mart 2019 19:35
Videoyu Aç Adalet göğün direğidir, yıkılırsa gökyüzü yerinde durmaz
A
a

Ak parti Sultangazi Belediye Başkan adayı Av. Abdurrahman Dursun, Türk Eğitim-Sen üyeleri ile Elit Cafe ’de düzenlenen programda bir araya geldi.

Programa Türk Eğitim-Sen 8 Nolu Şube Başkanı Remzi Özmen,Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Belediye Meclis Üyesi Adayları, Türk Eğitim-Sen Şube Başkan Yardımcıları ve Türk Eğitim-Sen üyeleri katıldı.

Türk Eğitim-Sen 8 Nolu Şube Başkanı Remzi Özmen; "Temel hedefimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmektir. Dolayısıyla Öğretmenlik vicdanı ile hâkimlik vicdanı birbiriyle eş değerdir. Adil ve adaleti savunan devlet kurumlarında görev yapan yegâne memur kesimidir. Öğretmenlik geleciği şekillendiren, geleceğe yön veren bir nesil yetişmektedir. Sonuç olarak bizler bu camianın temsilcileriyiz. Bizler siyasi toplantılara çok alışık değiliz. Biz buğun burada Sayın Başkanıma istek ve taleplerimizi ileteceğiz.
Değerli başkanım dünden bugüne bir süreç yaşadık. Yereli bir kenara koyarak, Türk Eğitim-Sen camiası olarak dışlanan, horlanan, ötelenen bir camia olduk. Biz kamuda çok adil bir yapının oluşmadığından şikâyetçiyiz. Ak Partinin yönetimimde olan arkadaşlar bunu not alsınlar.
İstanbul’un 39 İlçesinde Türk Eğitim-Sen’e bağlı hiçbir Milli Eğitim Müdürü yok.200 bin üyesi olan Türk Eğitim-Sen’in, Türkiye’nin 81 ilinde ciddi anlamda Milli Eğitim Müdürü yok. Eğer yukarıda bir ihtisas söz konusu ise bunun tabana da yansıması istirhamımızdır. Önce Ülkemiz, sonra sendikamız anlayışı ile hareket etmekteyiz. Hal böyle iken, her türlü makam, bu sevdanın üzerine geçmez. Buna rağmen kabul görmememiz bizi incitmiştir.
Şimdi bir birliktelik vardır. Bu birliktelik yukarıda olduğu gibi aşağıya da yansıması siz siyasilerin sayesinde mümkündür. Sizden ricamız artık tabanda olan beklentileri karşılamanızdır.
Türk Devlet kültürünün temelinde nizamcılık vardır. Nizamcılığın temelinde adalet vardır. Yusuf Has Hacip’in bir sözü vardır “ Adalet göğün direğidir, yıkılırsa gökyüzü yerinde durmaz.” diyor. Bu konuda adil bir davranış bekliyoruz” dedi.

 
Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin özellikle 15 Temmuz sonrasında Devletin Bekası adına, milletin ayakta durması adına almış oldukları ortak kararın devamı esasıyla yaşayalım. Süreç içerisinde bu devamlılık bu güne kadar gelmiş bulunmakta.
Bugün yerel seçimlerde aynı karar doğrultusunda, Devletin Bekası doğrultusunda, liderlerimizin ortak kararıyla hareket ediyoruz. Kıymetli hocamızın ifade ettiği ihtiyaç olan konuların yansıması için biraz sabretmemiz gereklidir.
Hepimizin ihtiyacı olan devlet adına bir birlikteliği yaşıyoruz. Devletin Bekası için, Devletin parçalanmaması adına 15 Temmuz sonrasında bir irade ortaya kondu. Bu iradenin adalet içerisinde yansımaları oldu.17/25 Aralık’tan sonra başlayan Milli bir mücadele var. Bu milli mücadelenin devamı birçok süreçte yaşadık.
Adaletin olmadığı yerde, birçok şeyin hiç olduğunu detaylarıyla konuşabiliriz. As olanın adalet olduğunu, adalet içinde davranmak olduğunu, adalet içerisinde eşitlik içerisinde toplumun her kesimine eşit mesafede durmamız gerektiği konusunda herhangi bir tereddüt yok. Çatıdaki oluşumun yansımaları süreç içerisinde olacaktır.
Buğun Belediyeciliği konuştuğumuz toplantımızda, benim her konuşmam da eşitlik ve adalet vurgusunu yaptığımı herkes bilir. Özellikle şu yönü ile bize oy versin ya da vermesin, Sultagazi’de 530 bin insanımıza Belediye Başkanı seçildiğimizde hizmet etmek zorundayız.
Ak Partiye, Milliyetçi Hareket Partisine destek vermiş ya da vermemiş fark etmez, adalet içerisinde hizmet götürmek zorundayız. Her mahallemize eşit ve adalet içerisinde hizmet götüreceğiz.5 yıl içerisinde bunu göreceğiz” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat