6 Ayda 295 Cami Temizlendi

Arnavutköy 12 Aralık 2018 18:07
Videoyu Aç 6 Ayda 295 Cami Temizlendi
A
a

Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulan 10 kişilik ekip, 6 ayda 295 camiyi temizledi.

Camilerin temiz olması bilincinde olan Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan camilerin temizliğini yapıyor. Her gün farklı bir caminin temizliğini gerçekleştiren Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, son olarak Mavigöl Mahallesi’ndeki Ensar Cami’nin temizliğini yaptı.

Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce oluşturulan 10 kişilik ekip, ilçede bulunan camileri baştan aşağı modern aletlerle temizleyerek, cami cemaatinin daha temiz ortamlarda ibadet etmesini sağlıyor.

Bugüne kadar yüzlerce cami dönüşümlü olarak temizlenirken, aynı gün içerisinde ibadete hazır hale getirildi. Bu kapsamda Arnavutköy Belediyesi tarafından yürütülen rutin çalışmalarda; 118 adet cami 2 adet cem evi temizliği gerçekleştiriliyor.

Her ibadethaneye ortalama 2 ayda bir temizlik sırası gelirken, ibadethanelerde halı yıkama, süpürme, toz alma, cam silme,  avize ve kapıların temizliği ile örümcek ağı temizliği, ayakkabılıkların temizliği, şadırvan ve tuvaletlerin detaylı olarak temizliği yapılıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat