4 Günlük Kısıtlamanın İlk Gününde İstanbul Boş Kaldı

Genel 23 Mayıs 2020 07:49
Videoyu Aç 4 Günlük Kısıtlamanın İlk Gününde İstanbul Boş Kaldı
A
a

Korona Virüsü (Covid-19) İle Mücadele Kapsamında İlan Edilen 4 Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlaması Gece Saat 00.00’Da Türkiye’Nin 81 İlinde Başlamıştı. Ramazan Bayramı Sebebiyle Ülke İçi Hareketliliğin Yaşanmaması İçin İlan Edilen 4 Günlük Kısıtlamanın Amacı Virüsü Sona Erdirmek. Bu Kapsamda Kısıtlamanın İlk Günü Olan Arefe Gününde Taksim Meydanı Ve Ana Yollar Boş Kaldı.

Korona virüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 00.00’da Türkiye’nin 81 ilinde başlamıştı. Ramazan Bayramı sebebiyle ülke içi hareketliliğin yaşanmaması için ilan edilen 4 günlük kısıtlamanın amacı virüsü sona erdirmek. Bu kapsamda kısıtlamanın ilk günü olan Arefe Gününde Taksim Meydanı ve ana yollar boş kaldı.
Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısı sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı sürecinde 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olacağını duyurmuştu. 4 gün boyunca devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 00.00’da başlamıştı.

Arefe Günü kısıtlamanın ilk günü
Normal şartlarda üst düzey yoğunluğun yaşanması gereken Arefe Gününde İstanbul’da da büyük bir sessizliğin olduğu görüldü. Kısıtlama dışında kalan ve işe gitmek zorunda olan vatandaşların sabah saatlerinde yollara düştükleri görüldü. Toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan vatandaşların maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına riayet ettikleri görüldü.
Caddeler, meydanlar, yollar boş kaldı
Şehrin önemli güzergâhlarından olan Vatan Caddesi, E-5 karayolu ve Taksim Meydanındaki boşluk ise kameralara yansıdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat