31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kaldı

Sultangazi 4 Şubat 2019 01:05
Videoyu Aç 31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kaldı
A
a

31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Siyasi partilerin seçim çalışmalarına başlamasıyla Sultangazi hareketlendi.

Adaylar kendilerini, parti politikalarını ve projelerini halka anlatmak için hummalı bir çalışma yapıyor. Bu çalışmaları fırsat bilen bazı uyanık Muhtarlar ise kendilerine nasıl pay çıkartırım derdine düşmüş. Onlar kendilerini, sizler de kim olduklarını çok iyi biliyorsunuz. Tek tek isim vermeyeceğim. Bu uyanık Muhtarlar, ya kendilerine çeki düzen verir, ya da sizler, bu Muhtarları 31 Mart’ta sandığa gömersiniz.

Eyy uyanık Muhtarlar….
 
Sizler, bulunduğunuz mahallelerde halkın oylarıyla seçileceksiniz. Halkın mahalle vekillerisiniz. Muhtarın vazifesi her tarafla iyi geçinmektir. Muhtar taraf tutamaz. Muhtarlar herhangi bir siyasi görüşün içerisinde olmamalı.

Bir muhtar çıkıyor ben Ak-Partiliyim diyor, Başka muhtar ben CHP’liyim diyor. Başka muhtar ben MHP’liyim diyor. Bu böyle olmaz. Muhtar kendisine oy vereni de vermeyeni de eşit mesafede olmalı. Siyaset yapmayacak kişiler siyaset yaparsa hizmet olmaz. Muhtar iktidarda hangi parti varsa ona da eşit olmalı, muhalefet partisine de eşit mesafede olmalı.
Muhtarlıklar siyaset yapma yeri değildir. Muhtarlık hizmet yeridir. Muhtar adayı oluyorsan, partini kalbine gömeceksin.  Vatandaşlar bu Ak-Partili, bu CHP’li, bu MHP’li diye oy vermiyor. Kimse kendisini ben falanca partili muhtarım diye tanıtmasın.

Muhtarlar gittikleri parti toplantılarında fotoğraf çektiriyorlar. Parti logo ve amblemlerinin altında fotoğraf çektiriyorlar. Politikacılarla ve parti genel başkanlarıyla fotoğraf çektiriyorlar. Böyle fotoğraf çektirmek demek, ben bu partidenim, partimden olmayana hizmet etmem demektir.
Belediye Başkanı adayı ile fotoğraf çektirmek. İlçe Başkanı ile fotoğraf çektirmek. Siyasi parti adaylarının katıldığı programlara gidip, sanki o partinin desteklediği muhtar adayı imajı vermek, size bir şey kazandırmaz.

Bu durum sizlerin acizliğini, basiretsizliğini, kalitesizliğinizi ve işin ehli olmadığınızı gösterir.
Muhtarlar halkı temsil eder. Muhtarlar partiyi temsil etmez. Muhtar sadece halkı ve devleti temsil eder.
Bu halk sizin gibi Muhtarları 31 Mart’ta sandığa gömer.

Hiçbir siyasi partinin desteğini almadan, ali cengiz oyunları peşinde koşmadan, fırıldak olmadan, bir siyasi partinin temsilcisi olmadan, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olan MUHTARLARIMA BAŞARILAR DİLERİM.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat