Bedriye Çambel

ZİYA SELÇUK KİMDİR ?

7 Ocak 2019 21:41
A
a
ZİYA SELÇUK KİMDİR?
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhurbaşkanlığı kabinesinde; Talim ve Terbiye Kurulu eski başkanı Prof. Dr.Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı oldu. Prof. Dr. Ziya Selçuk , 1961 yılında Ankara’da doğdu.Ankara Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Fakültesinde lisans eğitimini ,aynı üniversitede gelişim psikolojisi alanında yüksek lisansını tamamladı. 1989 da Hacettepe Üniversitesi’nde psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktorasını tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde doçentlik ve profesörlük ünvanları aldı. Ted üniversitesi dahil çok sayıda özel eğitim-öğretim kurumunun kuruluşunu yaptı. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Tübitak  grup yürütme komitesi üyesidir. Prof. Dr. Ziya Selçuk, evli ve üç çocuk babasıdır.
       İyi bir eğitimci siyasi görüş ve fikirlerini yaptığı öğretmenlik mesleğine yansıtmadan, tüm öğrenci veli ve öğretmenlere eşit mesafede durarak icra eden Prof. Dr. Ziya Selçuk ‘ta siyasi görüş ve fikirlerini işine yansıtmamaktadır. Prof. Dr.Ziya Selçuk, siyasetten uzak, duru bir eğitim ve bilgi birikimine sahiptir.  Selçuk’un eğitimle ilgili yapacağı tüm yenilikler ve çalışmalar desteklenmelidir. Selçuk'un liyakata önem vermesi bizler için bir kazanımdır.
    Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Prof. Dr.Ziya Selçuk ‘u Milli Eğitim bakanı olarak  görevlendirmesi, işin ehli olmasından dolayıdır. Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Milli eğitim politikası tarafsız olmalıdır. Selçuk'un başarılı olabilmesi için eğitimin tüm bileşenlerinin aynı fikir ve amaç doğrultusunda bir araya getirilmesi gereklidir. Ziya Selçuk ‘un sağlıklı bir eğitim reformu gerçekleştirmesi gerekiyor. Iyi niyetli ve talepkar olunmalıdır. Öğretmen ve idarecilerin maddi manevi desteklenerek yeniliklere uygun hale getirilmesi sağlanarak eşit işe, eşit ücret verilmelidir. Yıllik öğretmen ihtiyacına göre mezun verilmelidir.Arz ve talep dengesi oluşturulmalıdır. Eğitimde siyaset gelir geçer önemli olan sağlıklı nesiller yetiştirerek çocuklarımızın hayatında ilerleyen yıllarda karşılaşacakları sorunlara çözüm odaklı eğitim planlaması yapmalıyız. Eğitimde otuz yıllık planlarla eğitim geleceğimizin temellerini atmalıyız. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat