Bedriye Çambel

31 MART YEREL SEÇİMLERİ

27 Şubat 2019 11:37
A
a
31 MART YEREL SEÇİMLERİ
      Ak parti teşkilâtları içinde neler oluyor? Ak parti il, ilçe ve mahalle teşkilatları yenileşme ve değişim içerisinde bu değişimin ak parti belediyeciliğine olumlu etki yapması bekleniyor. Büyük oranda ak parti belediye başkan adayları yenilendi. Ak parti belediye meclis üyeleri belirlendi. Ak parti belediye başkan adayları maddi gücü yerinde olan, ak parti teşkilatları içinde uzun yıllar görev yapmış kişiler arasından seçildi.
     Ak parti belediye meclis üyelerinde yapılan başvuru ve alımlarda eğitim düzeyine fazla bakılmaksızın ilkokul, ortaokul ve lise mezunlarına yer verilerek birçok lisans mezunu liste dışı bırakılmıştır. Adayların saha çalışmalarına bakılmaksızın, partiye maddi destek sağlayanlara  öncelik verildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın her ilden aday olsun demesine rağmen bazı illere hiç yer verilmezken aynı illerden iki adaya yer verildi.
     Muhalefetin ak partiyi yıllardır eğitim sistemimizi bozdu şeklinde ki acımasız eleştirilerinin altında  Kur’an kurslarının ve dini eğitim veren okulların, 4+4+4 kabullenmek zorunda kalmalarıi gibi nedenler yatıyordu. Çünkü 4+4+4 sistemiyle imam hatip okullarının önü açılmış dini eğitim verilmeye başlanmıştı.
     Tüm bu eleştirilere odak noktası olan ak parti oluşumlarının, eğitime çok önem vermesi beklenmektedir. Ak parti oluşumlarının, acil olarak eğitim -öğretimi destekleyici çalışmalara ağırlık vererek paralel yapının ülkemize ve eğitimimize verdiği olumsuz etkileri ortadan kaldırmalıdır. Eğitim öğretim diyerek paralel yapı girmedik ev, çalmadık kapı, bırakmamıştı.
     Öyle ki 15 temmuz  gibi sancılı bir dönem atlatmasaydık hala çoğumuz paralel yapının farkına dahi varamayacaktık.
     15 Temmuz bizleri maalesef sosyal ve ekonomik olarak üç-beş yıl değil elli yıl geri atmıştır ve bu olumsuz etkiler yeni neslin hayatında yıllar sonra daha belirgin şekilde kendini gösterecektir.
    Durmak yok yola devam diyen halk masum halktır ve halkın tek dayanağı  Recep Tayyip Erdoğan’dır. 15 Temmuz gecesi  yalnız bırakıldığını gören ve bilincinde olan halk, Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmamaya kararlıdır. Sırf bu yüzdende ak parti yöneticilerine ne kadar kızgın veya küskün olursa olsun ak partiye oy verecektir.
    24 Haziran 2018 seçimlerinde de bunun bir örneğini görmüştük. Halk, Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu ve şuan onun rahatını süren, iş yapmayarak koltuğunu korumak pahasına köşe kapmaca oynayan yöneticilerinde cezasını, 31 mart yerel seçimlerinde en güzel şekilde verecektir.
     Halk, 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 31 mart yerel seçimlerine de hazırdır ve sırf Recep Tayyip Erdoğan'ın hatırına ak partiye oy verecektir.
     Halk, kendi içinde yeniden diriliş mücadelesi veriyor. Bu mücadele ikbal, makam, şöhret veya kendilerine makarna, kömür verilsin diye değil, eski Türkiye ‘ye dönmemek için, Allah rızası için, tüm müslümanların kurtuluşu adına mücadele veriyor.
     Halkı ve halkın gücünü göremeyen yöneticiler hangi partiden olursa olsun başarısızlığa mahkumdur. Alkış ve şakşaklarla, maddi gücüyle , bilgisini kullanamadan gelen yöneticiler, kemikleşmiş kadroda kursalar geldikleri gibi gideceklerdir.
     Yaptığımız işleri Allah rızası için yapmadığımız sürece iki cihanda da kaybetmeye mahkum oluruz.
     Allah için yapılması gereken ibadet, hayır  ve hizmetlere faniler ortak edilirse; yani Allah'tan başkasının da takdirini kazanmak gibi nefsani bir gaye karışırsa ,hem o amellerimizin  ecri zayi olur hem de işi riya ve gösteriş için yapmış oluruz. Bu ise imana zarar veren son derece mahzurlu bir haldir. Bu sebeple bizler amellerimizde sadece Allah'ın rızasını gözetmeliyiz.
   BEDRİYE ARIK ÇAMBEL
   SELAM VE DUA İLE…
 
1000
icon
Lokman köse 27 Şubat 2019 18:13

Çok doğru tespit yapmışsıniz türkiye gerçeklerini ortaya koymuşsunuz kalemine sağlık.saygılar sunuyorum.selam

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat