Bedriye Çambel

15 TEMMUZ ; CESARET, ERDEM VE ZAFER…

12 Temmuz 2019 15:11
A
a
                 15 TEMMUZ ; CESARET, ERDEM  VE  ZAFER…
   İçerden ve dışarıdan tehdit ve baskılar insanların boğazını ciddi ciddi sıkıyordu. İman gücü olanlar ve esareti asla kabul etmeyecek ruhta olan vatandaşlar Türkiye’nin girdiği tehlikenin dar boğazından geçmeyi asla kabul etmiyor ve etmeyecekti. Buna rağmen bir karanlık zihniyet vardı ki durmak yorulmak bilmiyor haince Türkiye’nin üzerine kara bir bulut gibi  çökerek ,eğitim  ayağıyla kendi çaplarında dini duyguları kullanarak ve insanları kandırarak bir ağ oluşturmuşlardı. Bu oluşturdukları ağlara kendilerine babalık vasfı yüklerken masum halkı ise kullanarak ve kendilerine maşa yaparak hiçbir şekilde yüzleri dahi kızarmadan bu insanların sırtlarına basarak ve bu insanları kendi gaye ve çirkin emelleri için harcayarak ülkeyi   dahi  gözleri  görememişti.
     Gözü dönen bu  kesimin  hesap  edemediği  bir şey vardı o da Türk milletinin iman dolu göğsü ve Türk milletinin çılgın cesaretiydi.
    Halkın  seçtiği  cumhurbaşkanı  koltuğundan indirilecek yönetim ellerine alınacak. Vatan tamamen dış güçlere teslim edilecekti. Daha önce ki yıllarda gördüğü darbelerden ilerleyemediğinin bilincinde olan halk artık uyumuyordu ve halkın basireti açılmıştı.
   Halk iradesi her şeyin üzerinde idi. Cumhurbaşkanı da halkını ve halk iradesini çok iyi tanıdığı için halkını 15 Temmuz gecesi sokaklara davet ederek çok doğru bir davranış sergiledi. Halkın gücü ve  iradesi  her şeyin  üzerindeydi halkın bunu kendi cesareti, erdemi  ve gücü ile göstermesi gerekiyordu.
  Halktan bazıları sadece kendi midesini ve cebini düşündüğü için bankamatiklere giderek parasını çekerek ve sanki günlerce aç kalacakmış gibi marketten alış veriş yaparak evlerine gıda malzemesi almasına rağmen , onuruyla darbeye direnen halk, bırak bir ekmek almayı ,kimisi ekran başında dualara sarıldı, kimisi ayakları çıplak sokaklara çıktı.
 Ben birlik istiyorum, beraberlik istiyorum,  aç  kalmak, susuz kalmak veya esaret altında yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim diyenler ise ne market yolu tuttu ne de bankamatik… Onlar şunu çok iyi biliyordu, o gece, yapacağı market alış verişi veya bankadan çekeceği paralar onlara fayda vermeyecekti.   Önemli olan Türk topraklarında çoluğuyla çocuğuyla esaret altına girmeden yaşamaktı.
   Nasıl oluyordu da bir halktan bazıları  kendi  ülkesinde ki huzur ve güven ortamını yok ederek farklı bir zihniyete hizmet edebiliyordu. Buna rağmen gerçek halktan olan, Anadolu kültürünü örfünü adetini  bilen ,birlik ve beraberliğe önem veren gariban büyümüş halkın çocukları canı pahasına bir özgürlük savaşı veriyordu. İşte tüm dünyanın bu cesaret ve vatan sevgisine yorumu ise şok  şok  çünkü hayatlarında hiçbir millet görmemişlerdi tek yürek, tek yumruk, tek vücut olmuş .
  Çanakkale’de olduğu gibi 15 temmuzda da Kürt,  alevi  , Çerkez, laz yoktu sadece milli irade ve bağımsızlık savaşı vardı.
 Çok komik ki zavallı kişilikler, darbeye direnen insanların iman gücünü asla özümseyemeyen bir takım kişilikte ki zavallılar oluk  oluk  kanların aktığı, insanların canı pahasına darbeye direndiği , 15 Temmuz darbeye direniş gecesine tiyatro diyebiliyordu.
  15 temmuz gecesinde darbeye canı pahasına direnen Türk halkının cesareti  içte ve dıştaki  tüm düşmanlarımıza şunu kesinlikle göstermiştir. Türk halkı çok çalışkan, sabırlı, cesaretli ve asla Kürt-Türk, Alevi-Sünni, başı kapalı-başı açık, Müslüman-Gavur ayrımı  yapmadan sırt sırta vererek vatanı milleti için ölüme kafa tutabiliyor.
  O  kara  geceyi aydınlatan, vatanına sahip çıkan Türk milleti oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir darbe direnişi başladı. Kahraman Türk milleti, FETÖ’cü hainlere karşı göğsünü kurşunlara siper ederken geride 250 şehit ve 2196 gazi bıraktı. Ancak FETÖ, üst aklın kontrolünde Türkiye’yi teslim alamadı.
      15 TEMMUZ 2016 YILINDA TÜRKİYE’NİN VERDİĞİ BAĞIMSIZLIK SAVAŞI TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR.
BEDRİYE ARIK ÇAMBEL
SELAM ve DUA İLE…


 
1000
icon
İsmail 8 Ekim 2019 08:11

Daha önceki darbeler türkiyenin ilerlemesine belki neden olmuştur ama gercekden oyıllarda kimseler sag sol yüzünden rahat degildi sokaklar karışık ve sanki bir içsavaş vardı gerekli olan asgeri gücün devreye girmesi lazımdı ama çok abartdı asgeri gücde bunu milyonlarca mahsum gencimizi katliyam yaptı onların içinde altıngibi genclerimiz vardı ama 15 temuz vatan hainlerinin darbesiydi allahım vatanı için çanını ortaya koyan türk milletinden razı olsun bu vatan öyle kolay kurulmadı kimsede kolay kolay yıkamayacak bu topraklar türk milletinin kanıyla yıkanmıştır yaşasın türk milleti yaşasın cumhuriyet

0 0 Cevap Yaz
Kerim sazak 14 Temmuz 2019 22:07

Yüreğinize sağlık tesekur ediyorum

0 0 Cevap Yaz
vatan sevdalısı.. 13 Temmuz 2019 11:29

gecen .en güzel gelini.sela.larla..halkın uyanışıydı.ve bize selaları.ve ezanı.okutan.mevlaya sonsuz şukurler.olsun.15 temuz.cebinde 20 tl parası olupta koşa koşa tankın onunde durup..10 yasındaki cocugunu alıp hava alanına koşan.kamyona binip koca kamyonu suren. aplamızın cesaretiydi.15 temuz babasıyla beraber kopruye koşan ların zaferiydi..herşeyden onemlisi bu insanlar..sabah işine giden ezan suzmaz bayrak inmez diyen bir halktı...allah birligimizi dayim etsin inş..şehitlerimiz.rahmetle anıyoruz.bin olur bir dirilirin hocakalın

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat