Sultangazi Giresunlular Derneğinden “Hamsi Şöleni”

Kategori: Sultangazi - Tarih: 24 Ocak 2019 12:52
Sultangazi Giresunlular Derneğinden   “Hamsi Şöleni”

Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Giresunlular derneğinin daveti üzerine “Hamsi Şöleni” programına katıldı.

Sultangazi Giresunlular dernek lokalinde ki “hamsi şöleni” programına Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Bahat Hastanesinin sahibi Giresunlu iş adamı Hamza Bahat, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Ahmet Demiray, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Kemal Eyüpoğlu, Dr. Seyithan Kahraman, Sultangazi Giresunlular Dernek Başkanı Şaban Durdu, dernek yönetimi ve dernek üyeleri katıldı.

Selamlama konuşmasını yapan Sultangazi Giresunlular Dernek Başkanı Şaban Durdu; “Çok değerli Belediye Başkan adayımız Sayın Av. Abdurrahman Dursun, Onursal Başkanın Dr. Hamza Bahat derneğimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sizleri aramızda görmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Doğduğumuz yerden buralara geldik ve yerleştik. Burası, ikinci memleketimiz oldu. Bizler hem doğduğumuz hem de doyduğumuz memleketlerimiz arasında gönül köprüsü kurmak adına yola çıktık. Derneğimizin düzenlemiş olduğu Hamsi Şölenin de sizleri derneğimizde görmekten son dere mutlu olduk. Biz Giresunluların vaz geçilmez hamsi, pancar çorbası ve mısır ekmeğidir. Bu akşam sizlerle bu güzelliği paylaşmaktan onur duyduk. Biz Giresunlular olarak desteğimiz sizinledir” dedi.

 

Allah’ın izniyle Sultagazi’de seçimi açık ara kazanırız diyen, Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun; “Kıymetli dernek Başkanımız ve Hamza abinin Sultagazi’de çok önemli hizmetleri var. Sultangazi ‘ye yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz, şerefler getirdiniz.

24 Haziran gibi önemli seçim geçirmiş olduk. Sultangazi 24 Haziranda hem Cumhurbaşkanımıza hem de Ak Parti’ye büyük destek verdi. Bu desteğin bir tarafında da Giresunlular vardı. O dönem itibarı ile vermiş olduğunuz desteklerden dolayı da ayrıca canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Sultangazi 61.4 ile Cumhurbaşkanımıza,53.6 ile de Ak Partimize destek verdi. Ak Parti Mecliste en büyük parti haline geldi. Cumhurbaşkanımız da yeni sistemin ilk Başkan’ı oldu. Bunun arkasında sizler varsınız. Bunun arkasında milletimizin büyük desteği var. Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz bu destekle dünyaya meydan okudu. Sizin bu desteğiniz olmasa Cumhurbaşkanımız ABD dâhil Birleşmiş Milletlerde açıkça meydan okuyamaz.

Cumhurbaşkanı Olarak göstermiş Olduğunuz bu dünyaya meydan okudu desteğiniz olmasa gösteren Birleşik milletler de dâhil oradaki herkese açıkça Meydan okuyamazsın. Bu desteğiniz olmasa Cumhurbaşkanımız, İsrail cumhurbaşkanının yüzüne karşı One Minute diyemez. Siz katilsiniz diyemez. Siz Filistinlilere zulüm ediyorsunuz diyemez. Cumhurbaşkanımız sizlerin, milletin desteğiyle bu kadar rahat konuşuyor. Dünyaya meydan okuyor. Mağdur milletlerin yanında durmak için dertleniyor. İsrail’e karşı Filistin’in yanında olarak dertleniyor. Somali’de açlıktan ölen insanlar var diye dünyaya meydan okuyor. Burada ki fakirin sesini bütün dünya duymalı diye meydan okuyor. Myanmar da zulüm altında bir Müslüman varsa İslam dünyasında sadece Tayyip Erdoğan’ın sesi çıkıyor. Bunu da dünya istemiyor. ABD, Almanya, Fransa, İngiltere istemiyor. Biz dünyaya zulüm edelim, kimsenin sesi çıkmasın istiyorlar. Biz İslam dünyasının üzerinde oyun oynayalım, bu oyunumuzu bozacak tek bir ses çıkmasın diyorlar. Eğer cumhurbaşkanımız olamasa hiç kimse bunlara karşı ses çıkarma cüretine sahip değil. Çünkü herkes bir yerden bağlı. ABD’ye bağlı. Fransa’ya bağlı, İngiltere’ye bağlı. Cumhurbaşkanımız ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de son derece bağımsız bir politika yürütmeye devam ediyor. Son derece bağımsız ve dik bir politika yürütüyor.

Dünyaya meydan okurken size güveniyor, milletin verdiği desteğe güveniyor, bu desteğin devam edeceğine olan inancıyla devam ediyor. Bu yönüyle İnşallah bizde Recep Tayyip Erdoğan’ı mahcup etmemek için, Cumhurbaşkanımızı mahcup etmemek için Sultagazi’de çok daha güçlü bir şekilde çalışmalıyız.

Allah’ın izniyle Sultagazi’de seçimi açık ara kazanırız. Ancak biz kazanmakla birlikte, 39 ilçe arasında Sultangazi’nin 1 Numaralı ilçe olması için gayret edeceğiz. Çünkü Sultangazi’nin buna gücü yeter. Sultangazi Karadenizlisiyle, İç Anadolulusuyla, Doğu, Güneydoğu Anadolu’suyla, Marmaralısıyla güzel bir mozaik. Cumhurbaşkanımızı seven Milli manevi değerlerine bağlı, vatanına bağlı, Milletine bağlı insanların yaşadığı yer. En az %65 oy alabilecek kapasiteye sahip bir ilçeyiz. Biz bunu yakalamak için gayret edeceğiz.39 ilçe arasında İstanbul’un birincisi olursak, Sultangazi ‘ye daha hızlı hizmetlerin gelmesi için, Büyükşehir Belediyesinden Binali beyin desteğiyle, merkezi hükümetten Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Allah’ın izni ile buraya getiremeyeceğimiz bir imkân kalmaz. Getiremeyeceğimiz bir hizmet kalmaz.

Hep beraber gayret edeceğiz. Bizlerin çalışmasıyla yetmez. Sizlerin de Giresunlularında bu kervana dâhil olması lazım. Giresunlular her zaman Ak Parti İle yürüdüler, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ile yürüdüler. Bundan sonra da yürüyeceklerine canı gönülden inanıyorum.   

Gücümüze güç kattıkça. Bizler bir oldukça beraber oldukça. Yüreklerimiz birlikte inşallah Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanımıza buradan en büyük desteği veririz. Rabbim yardımcımız olsun diyorum” dedi.

 

https://www.sultangazi.com.tr/haberprint/sultangazi-giresunlular-derneginden----hamsi-soleni--25792.html